Eiropas Parlaments atbalsta rezolūciju par vienotu lādētāju visām mobilajām ierīcēm

Pievienot komentāru
Eiropas Parlaments atbalsta rezolūciju par vienotu lādētāju visām mobilajām ierīcēm
PIXABAY

Eiropas Parlaments (EP) ceturtdien atbalstīja deputātu grupas “Renew Europe”, kurā darbojas arī deputāts Ivars Ījabs (AP), prasību par kopīga lādētāja ieviešanu visām mobilajām ierīcēm, aģentūru LETA informēja Ījaba palīdze Dace Bargā.

Līdz ar minēto prasību Eiropas Komisija (EK) līdz vēlākais 2020. gada jūlijam aicināta papildināt 2014. gada Radioiekārtu direktīvu un noteikt kopēju mobilo ierīču lādētāju visiem ražotājiem Eiropas Savienībā (ES).

Debates par minēto jautājumu notikušas janvāra plenārsesijā Strasbūrā, aicinot visā ES ieviest kopēju lādētāju mobilajiem tālruņiem, planšetdatoriem, e-grāmatu lasītājiem, viedkamerām un citai mazizmēra elektronikai.

Ījabs akcentēja, ka patlaban patērētājiem nav finansiāla stimula iegādāties mobilās ierīces bez lādētājiem, jo teju visas tiek pārdotas komplektā, turklāt atsevišķi pirkt lādētāju ir pat dārgāk. Tas veido videi nedraudzīgus patēriņa ieradumus. Tieši tāpēc nepieciešama steidzama ES rīcība, lai samazinātu elektronisko iekārtu atkritumu daudzumu un padarītu cilvēku dzīvi vienkāršāku, drošāku un zaļāku.