Eiropas mēroga kiberuzbrukumā skarta arī Latvija

0 Komentāru

Kārtējā Eiropas mēroga kiberuzbrukumā skarta arī Latvija, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” teica Informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijas “Cert.lv” vadītāja vietnieks Varis Teivāns.

Šobrīd ietekme nav vērtējama kā būtiska, taču skartas vairākas veikalu ķēdes. Teivāns gan nevar atklāt, kuri Latvijas uzņēmumi skarti kiberuzbrukumā, bet norāda, ka to darbība nav saistīta ar pārtikas tirdzniecību.

Varis Teivāns
Informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijas “Cert.lv” vadītāja vietnieks

Latvija kiberuzbrukumā ir skarta. Pa nakti esam apkopojuši datus. Tā ietekme šobrīd nav vērtējama kā būtiska, bet ir skartas atsevišķas vidēja izmēra veikala ķēdes. Uzbrukumam varēja būt gatavi visi upuri, jo par šīm metodēm, kuras izmanto uzbrucēji, drošības eksperti jau ir runājuši. Kādas tieši ir veikalu ķēdes, es nevaru atklāt, bet tās nav saistītas ar pārtiku.

Kopš otrdienas, 27. jūnija, hakeri izvērsuši kārtējo globālo kiberuzbrukumu, kurā līdz šim īpaši smagi skarta Ukraina. Kiberuzbrukums, kas pārņēmis Eiropu, skāris arī Lietuvu, no kurienes tiek ziņots par vairākiem gadījumiem, kad datori cietuši no izspiedējvīrusa.

Video: Eiropas mēroga kiberuzbrukumā skarti arī uzņēmumi Latvijā

0 Komentāru