Eiropas mēroga kiberuzbrukumā skarta arī Latvija

Komentāri

Kārtējā Eiropas mēroga kiberuzbrukumā skarta arī Latvija, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” teica Informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijas “Cert.lv” vadītāja vietnieks Varis Teivāns.

Šobrīd ietekme nav vērtējama kā būtiska, taču skartas vairākas veikalu ķēdes. Teivāns gan nevar atklāt, kuri Latvijas uzņēmumi skarti kiberuzbrukumā, bet norāda, ka to darbība nav saistīta ar pārtikas tirdzniecību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Varis Teivāns
Informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijas “Cert.lv” vadītāja vietnieks

Latvija kiberuzbrukumā ir skarta. Pa nakti esam apkopojuši datus. Tā ietekme šobrīd nav vērtējama kā būtiska, bet ir skartas atsevišķas vidēja izmēra veikala ķēdes. Uzbrukumam varēja būt gatavi visi upuri, jo par šīm metodēm, kuras izmanto uzbrucēji, drošības eksperti jau ir runājuši. Kādas tieši ir veikalu ķēdes, es nevaru atklāt, bet tās nav saistītas ar pārtiku.

Kopš otrdienas, 27. jūnija, hakeri izvērsuši kārtējo globālo kiberuzbrukumu, kurā līdz šim īpaši smagi skarta Ukraina. Kiberuzbrukums, kas pārņēmis Eiropu, skāris arī Lietuvu, no kurienes tiek ziņots par vairākiem gadījumiem, kad datori cietuši no izspiedējvīrusa.

Video: Eiropas mēroga kiberuzbrukumā skarti arī uzņēmumi Latvijā

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl