Eiropā internetu lieto septiņi no desmit iedzīvotājiem

Pievienot komentāru
Eiropā internetu lieto septiņi no desmit iedzīvotājiem
FOTO: LETA

Dānijā teju visi iedzīvotāji pārlūko internetu. Igaunijā un Čehijā internetu lieto deviņi no desmit iedzīvotājiem, kamēr Latvijā, Lietuvā un citur pieeja internetam ir astoņiem no desmit valsts iedzīvotājiem, noskaidrots Starptautiskā interneta izpētes un konsultāciju uzņēmuma Gemius veiktajā pētījumā.

Gemius analītiķi ir noskaidrojuši, cik procenti no visiem iedzīvotājiem izmanto internetu 12 Eiropas valstīs, tajā skaitā Dānijā, Polijā, Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Čehijā, Slovākijā, Ungārijā, Slovēnijā, Horvātijā, Bulgārijā un Rumānijā.

Gandrīz katrs Dānijas iedzīvotājs sērfo internetā

Kā izrādās, Dānijā internetu lieto teju visi valsts iedzīvotāji (97 procenti no visas populācijas). Saskaņā ar International Telecommunication Union (ITU) ziņojumu, Dānija lepojas ar pasaulē augstāko informācijas un komunikāciju tehnoloģiju attīstības koeficientu (ICT development index, IDI). Ziņojumā arī teikts, ka Eiropā vidēji 75 procentiem no visiem iedzīvotājiem ir pieeja internetam, kamēr Dānijā šis rādītājs ir teju par ceturtdaļu augstāks.

Dati rāda, ka arī citās analizētajās valstīs internetu lieto vairāk iedzīvotāju nekā vidēji Eiropā, tajā skaitā Igaunijā (90 procenti), Čehijā (88 procenti), Bulgārijā (82 procenti), Slovēnijā (81 procents), kā arī Lietuvā un Latvijā (80 procenti).

Mazāk interneta lietotāju nekā vidēji Eiropā

Dažās no 12 analizētajām valstīm internetu lieto mazāk nekā vidēji Eiropā (75 procenti). Zem vidējā rādītāja ir tādas valstis kā Ungārija (70 procenti) un Horvātija (68 procenti). Tikmēr Polijā, Slovākijā un Rumānijā no katriem desmit valsts iedzīvotājiem seši no tiem ir interneta lietotāji (attiecīgi 65 procenti, 64 procenti un 59 procenti no populācijas).

Apkopotie dati aptver periodu par 2015.gada janvāri un attiecas uz iedzīvotājiem vecumā no 18 līdz 69 gadiem (izņemot Bulgāriju, kur dati attiecināmi uz iedzīvotājiem vecumā no 15 līdz 69 gadiem).