Eiropā debitējis ”Honda” jaunais cilvēkveidīgais robots

Komentāri
Eiropā debitējis ”Honda” jaunais cilvēkveidīgais robots
Foto avots: Honda

Eiropā debitējis ”Honda Robotics” jaunākais cilvēkveidīgs robots ”Asimo” (Advanced Step in Innovative Mobility)”, kurš spēj skriet ar ātrumu 9 km/h, skriet atmuguriski, palēkties un lēkāt uz vienas kājas.

Uzņēmuma ”Honda” mērķis ir radīt robotu, kuru var izmantot kā palīgu mājās vai arī citur, kur nepieciešama palīdzība.

Salīdzinot ar saviem priekštečiem, šim robotam ir uzlabots mākslīgais intelekts, roku veiklība (tas spēj attaisīt pudeli un ieliet dzērienu, un izteikties zīmju valodā), kā arī spēja ātrāk skriet, skriet atmuguriski, kāpt pa trepēm, veikt lielākus vai mazākus lēcienus.

Tāpat ir uzlabota ”Asimo” spēja atpazīt vairāku vienlaikus runājošu cilvēku sejas un balsis, kā arī pievienota spēja apturēt savu pašreizējo darbību un mainīt uzvedību, lai pielāgotos otrai personai. Piemēram, “Asimo” prot paredzēt cilvēka iešanas virzienu un izvēlēties citu ceļu, lai izvairītos no sadursmes.

Jaunā robota augstums ir 130 centimetri, svars – 50 kilogrami, bet brīvas darbības leņķis ir 57 grādi.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl