eBay likvidēs vairākus tūkstošus darbavietu

0 Komentāru
eBay likvidēs vairākus tūkstošus darbavietu
Foto: AFP/LETA

ASV interneta izsoļu un tirdzniecības kompānija eBay Inc. trešdien paziņoja, ka šā gada pirmajā ceturksnī likvidēs 2400 darba vietas jeb 7% no kopējā darba vietu skaita, tai īstenojot restrukturizāciju un gatavojoties atsevišķā uzņēmumā atdalīt interneta maksājumu pakalpojumu struktūrvienību PayPal.

Uzņēmums norāda, ka darba vietu likvidēšana ir nepieciešama, lai vienkāršotu tā vadību, samazinātu sarežģītību, paātrinātu lēmumu pieņemšanu un radītu konkurētspējīgu izmaksu struktūru.

eBay jau septembrī paziņoja, ka kompānija piekritusi akcionāru prasībai no 2015.gada atdalīt “PayPal” atsevišķā uzņēmumā.

Kompānija ziņoja, ka nolēmusi atdalīt PayPal pēc rūpīgas vairāku stratēģisku iespēju izvērtēšanas, un plāno atdalīšanu pabeigt šā gada otrajā pusē.

PayPal pērn nodrošināja 44% no “eBay” ienākumiem, un struktūrvienībai ir vairāk nekā 152 miljoni aktīvu lietotāju.

Savukārt trešdien eBay paziņoja, ka varētu arī ar pārdošanu vai publisko piedāvājumu akciju biržā atdalīt atsevišķā uzņēmumā struktūrvienību “Enterprise, kas rada interneta vietnes tradicionālajiem mazumtirgotājiem.

Vienlaikus eBay pavēstīja, ka kompānijas tīrā peļņa pērnā gada ceturtajā ceturksnī veidoja 936 miljonus dolāru (807,3 miljonus eiro), kas ir par 10% vairāk nekā attiecīgajā laika periodā 2013.gadā.

0 Komentāru