Dubaijā atklāta pirmā ar 3D printeri radītā biroja ēka

Komentāri
Dubaijā atklāta pirmā ar 3D printeri radītā biroja ēka
FOTO: SCANPIX

Jauns sasniegums moderno tehnoloģiju pasaulē! Zināms, ka trīs dimensiju printerus izmanto, lai izprintētu ēdienu vai, piemēram, kājas protēzi sunim. Tehnoloģiju speciālisti radījuši kaut ko pavisam jaunu. Apvienotajos Arābu Emirātos, Dubaijā atklāta pirmā ar 3D printeri radītā biroja ēka.

250 kvadrātmetru plašā ēka izveidota 17 dienu laikā, izmantojot speciālu lielizmēra 3D printeri.

Milzu printera izmērus varētu pielīdzināt divstāvu ēkai. Galvenais projektā izmantotais izejmateriāls ir speciāli printerim pielāgots īpaši izturīgs cements.

Neskatoties uz printera iespaidīgajiem izmēriem, tā darbināšanai bija nepieciešams tikai viens cilvēks – pretēji veselai celtnieku brigādei, kā tas būtu ierastos apstākļos. Idejas autori cer, ka jaunā tehnoloģija mainīs pasauli.

Viņu aplēses liecina, ka ēku printēšana varētu samazināt celtniecības laiku un izmaksas līdz pat 70% un arī panākt ievērojamu darbaspēka ietaupījumu.

Vienstāva ēka ir pilnībā labiekārtota un funkcionējoša. Atbilstoši celtniecības veidam, ēkā iekārtots uzņēmums ”Dubaijas Nākotnes fonds”, kas nodarbojas ar 3D printeru attīstīšanu.

Līdz šim 3D printeri celtniecībā izmantoti ļoti maz, taču Fonda plāni ir ambiciozi – līdz 2030. gadam plānots, ka 25% pilsētas ēku būs radītas ar printeriem.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl