Dienas jautājums: kā darbojas putekļsūcējs robots? Piedāvā Electrolu

1 komentārs
Dienas jautājums: kā darbojas putekļsūcējs robots?
Publicitātes foto

Putekļsūcēji roboti ir mērojuši garu ceļu kopš to ieviešanas mājas uzkopšanas ierīču klāstā. Modernie roboti nu ir daudz ”intelektuālāki” par saviem priekšgājējiem, nemitīgi pilnveidojoties, lai tīrīšanas procesu cilvēkam padarītu iespējami vieglāku un bezrūpīgāku. Lai gan tie paveic tieši to pašu, ko standarta putekļsūcējs – izsūknē grīdas -, veids, kā tas tiek paveikts, ir pavisam citādāks – patstāvīgs un vieds. Ar speciālas programmatūras palīdzību putekļsūcējs robots spēj pats orientēties telpā, atrast un savākt putekļus, procesā nepieprasot cilvēka iesaisti.

Foto: Publicitātes foto

Gan grīdām, gan paklājiem

Lai gan vairums robotu labāk darbojas uz cietām virsmām, tirgū nu ienākuši arī tādi, kas itin vienkārši spēj veikt efektīvu tīrīšanu uz paklājiem. Piemēram, Electrolux jaunākais putekļsūcēja robota modelis Pure i9 aprīkots ar ClimbForceDrive™ funkciju, kas ļauj pārvarēt ne vien paaugstinātus šķēršļus uz cietas virsmas, bet arī šķēršļus uz paklājiem līdz pat 2,4 cm augstumā. Turklāt, lai sasniegtu labākus tīrīšanas rezultātus, robots arī pielāgo savu un birstes griešanās ātrumu grīdas virsmas veidam.

Foto: Publicitātes foto

Viss notiek pēc grafika

Viena no putekļsūcēju robotu būtiskākajām īpašībām ir to tehniskais izpildījums, tostarp ieprogrammēto uzdevumu izpilde. Tiem jābūt spējīgiem iztīrīt dažādas virsmas, bet galvenais – to darīt noteiktā laikā. To parasti nosaka pats ierīces lietotājs, izmantojot ierīcei piemēroto programmatūru. Lietotājs var norādīt sev vēlamo laiku, kurā putekļsūcējam uzsākt vai pabeigt tīrīšanu, lai, atnākot mājās, iemītniekus sagaidītu nevainojami tīras grīdas.

Atrast un satīrīt

Putekļsūcējā robotā ir ierīkots motors, kas ģenerē uzsūkšanu, un rotējošas birstītes, kas netīrumiem palīdz nokļūt līdz iesūkšanas gaisa plūsmai. Roboti parasti ir aprīkoti ar diviem vai vairākiem ritentiņiem, kas ierīci virza pa telpu un ļauj apbraukt priekšā esošos šķēršļus. Putekļsūcējs robots Pure i9 telpu uztver trīs dimensijās, tādējādi saprotot un iegaumējot istabas iekārtojumu, mēbeļu formu un nodrošinot precīzu, efektīvu tīrīšanu. Lāzeri atduras pret šķērsli, kamera nolasa atspulgu, atļaujot robotam noteikt šķērsli un aprēķināt distanci, savukārt pats robots iegaumē šķērsli un pielāgo savu darbību.

Foto: Publicitātes foto

Mājas bāzes stacijā

Teju vai visi putekļsūcēji roboti ir aprīkoti ar savu bāzes staciju, kuras galvenais mērķis ir robota uzlāde laika posmos starp tīrīšanas reizēm. Šī arī ir vieta, uz kurieni robots dodas pēc pabeigtas tīrīšanas un atrodas dīkstāvē. Bāzes stacija parasti izstaro gaismu noteiktā leņķī pāris metru amplitūdā – šis starojums ir kā signāls robotam, lai tas zinātu, kur atgriezties pēc pabeigtas tīrīšanas vai uzlādēties. Vienlaikus robots ir ieprogrammēts šos starus ignorēt pašā tīrīšanas procesā. Lietotājam gan jāņem vērā, ka bāzes staciju nepieciešams novietot viegli pieejamā vietā ar plašu apkārtni, lai robots spētu viegli pārvietoties uz un no stacijas.