Desmit gadu laikā 5G mobilie sakari būs ikdiena, prognozē eksperti

Komentāri

Piektās paaudzes mobilie sakari, satelīts, kas uzrauga kuģu satiksmi, radari, kas novērš traģēdijas uz autoceļiem – jaunās tehnoloģijas izmainīs un uzlabos iedzīvotāju dzīvi jau tuvā nākotnē.

Vairākas reizes ātrāks mobilais internets; pirmais Latvijas satelīts; un automašīnas, kas atpazīst apkārtesošos satiksmes dalībniekus. Tas viss tuvā un jau pavisam tuvā nākotnē būs Latvijas iedzīvotāju ikdiena.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par sakaru tehnoloģiju attīstības tendencēm šodien informēja Valsts akciju sabiedrības Elektroniskie sakari pārstāvji. Pašlaik jau ir sākta frekvenču joslu apzināšana 5G mobilo sakaru vajadzībām.

Foto

“Varam prognozēt, ka pēc gadiem septiņiem astoņiem jau varētu runāt arī par 5G tehnoloģijām. Bet attālumi šo sistēmu darbībai ir mazāki. Tā kā atšķirība ir tā, ka būs aizvien vairāk vajadzīgas stacijas, lai varētu, lai varētu šos sakarus nodrošināt,” norāda Elektronisko sakaru pārstāvis Māris Aleksandrovs.

Datu pārraides ātrums, izmantojot 5G mobilo internetu, būs viens gigabits sekundē un vairāk. Tas daudzkārt pārsniedz 4G tīkla ātrumu, un ir pielīdzināms jaudīgākajiem šī brīža optiskā interneta pieslēgumiem.

Sakaru sistēmu attīstība arvien veiksmīgāk ļauj novērst traģēdijas uz autoceļiem. Jau pašlaik jaunākās automašīnas ir aprīkotas ar radaru sistēmām, kas uztver tuvākās mašīnas, un ziņo, kad vajag bremzēt vai palielināt distanci.

Tāpat šonedēļ izdotas nepieciešamās radiofrekvenču atļaujas, lai šogad kosmosā beidzot nonāktu pirmais Latvijas satelīts Venta-1. Tas nonāks orbītā, izmantojot Indijas nesējraķeti. Plānots, ka tas notiks šī gada otrajā ceturksnī. Satelīta galvenais uzdevums būs jūras kuģu satiksmes uzraudzība un koordinēšana. Venta-1 riņķos ap Zemi aptuveni 600 kilometru augstumā pa orbītu, kas šķērso Latviju.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl