Demonstrējot dronu, Latvijā gaisā paceļ Ziemassvētku vecīti

2 komentāri
Demonstrējot dronu, Latvijā gaisā paceļ Ziemassvētku vecīti

Bezpilota lidaparātu ražotājs “AirBoard” izveidojis savu Ziemassvētku sveicienu, veicot Latvijā pirmo demonstrāciju, kurā drons ar 100 kg celtspēju paceļ gaisā Ziemassvētku vecīti.

“AirBoard” darbības pamatā ir radīts industriāls drons ar vairāk kā 100 kilogramu celtspēju, norāda uzņēmuma pārstāvji. Testa ietvaros firma demonstrē gan drona augsto kravnesību, gan tā izturību – izstrādātās drošības funkcionalitātes. Šobrīd uzņēmums darbojas pie bezpilota lidaparāta testēšanas, kas ietver sevī arī cilvēku celšanu glābšanai no dzīvībai bīstamām situācijām.

Turpinot testus un drona izturības pārbaudes, uzņēmums vēlējās parūpēties, lai visas Ziemassvētku dāvanas pie bērniem šogad nonāk laikā – pat tur, kur ceļš jau ir notīrīts un Ziemassvētku vecītis ar kamanām vairs nevar nosēsties.

Iedvesmots ar sapni par lidošanu, 2015. gadā kompāniju aizsāka tās dibinātājs Elviss Straupenieks, 16 gadu vecumā kļūdams par pirmo cilvēku Latvijā, kas ieguva juridisko tiesas pilngadību, lai reģistrētu uzņēmumu pirms 18 gadu vecuma sasniegšanas. 2018. gadā Elviss tika nominēts par vienu no top 25 jaunajiem uzņēmējiem Ziemeļeiropā vecumgrupā līdz 25 gadu vecumam (Nordic Business Report).

Tagad komanda sastāv no vairākiem pieredzējušiem inženieriem ar pieredzi gan lielizmēra dronu izstrādē, gan darbā pie pasaules ātrākā elektroauto. Tai skaitā arī pilots, kurš pasaulē ieguvis pirmo vietu dronu FAI sacīkstēs.

“ArticStartup” ir nominējis “AirBoard” par vienu no top 10 jaunuzņēmumiem, kuriem 2018. gadā pievērst uzmanību.