DEAC izdevies audzēt apgrozījumu par 45%

Komentāri
DEAC izdevies audzēt apgrozījumu par 45%
Foto: LETA

Eiropas datu centru operatora DEAC apgrozījums šā gada pirmajā ceturksnī sasniedzis 2,87 miljonus eiro, palielinoties par 45% salīdzinājumā ar iepriekšējā gada pirmo ceturksni, kad uzņēmuma apgrozījums bija 1,97 miljoni eiro.

Uzņēmuma EBITDA (peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas) rādītāji savukārt pieauguši līdz 1,292 miljoniem eiro.

Kopš 2009. gada, kad DEAC uzsāka savu pakalpojumu ekspansiju ārvalstu tirgos, tā apgrozījums ik gadu palielinājies par 30 – 64%, uzrādot straujāko dinamiku datu centru nozarē Latvijā, kā arī ieņemot vietu starp straujāk augošajiem informāciju tehnoloģiju pārstāvjiem nozarē kopumā.

Uzņēmums šobrīd eksportē gandrīz 60% no saviem pakalpojumiem, kur lielāko daļu jeb 45% nemainīgi ģenerē Krievija un NVS valstis. Pirmajā ceturksnī uz Eiropas valstīm eksportēti pakalpojumi 13% apmērā no kopējā apgrozījuma šajā laika periodā.

Neskatoties uz pieaugošo starptautisko spriedzi, uzņēmums paredz arī turpmāku ienākumu pieaugumu galvenokārt austrumvalstu reģionā, ko nodrošinās aktīva eksporta tirgu attīstības stratēģija un pieaugoša ārvalstu investoru interese. DEAC paredz, ka 2014. gads tiks noslēgs ar apgrozījumu 11 līdz 12 miljonu eiro apmērā, straujāk pieaugot arī peļņas rādītājiem.

Uzņēmuma plānos ietilpst arī esošo datu centru infrastruktūras paplašināšana, investējot 6 līdz 8 miljonus eiro.

DEAC pakalpojumus izmanto 2500 klientu no 40 pasaules valstīm.

Lasi vēl