Komentāri
Datu šifrēšana samazina datorvīrusu uzbrukuma risku
Foto: Benjamin Nagel / Flickr.com

Datu šifrēšana mobilajās ierīcēs, uzņēmumu serveros, klēpjdatoros vai citos galapunktos būtiski samazina risku, ka datorvīrusu uzbrukuma, aprīkojuma zuduma vai nepilnvarotas ielaušanās dēļ uzņēmuma informācija tiks izpausta, apgalvo Baltimax Project produktu vadītājs Deivids Švegžda.

Kā liecina 2014. gada dati, 57% drošības pārkāpumu iekļāva lietotājvārdus, e-pasta adreses un lietotāju paroles. Tāpēc Švegžda iesaka ne tikvien izmantot stipras paroles, bet arī paaugstināt drošību, ieviešot divfaktoru autentifikācijas risinājumu.

Statistikas dati arī norāda, ka kiberuzbrukumu skaits visā pasaulē arvien palielinās. Tas nozīmē, ka noziedznieki var uzbrukt uzņēmumam jebkurā valstī neatkarīgi no uzņēmējdarbības jomas.

Švegžda uzsver, ka informācijas drošība ir būtiska problēma, kas kļūst arvien aktuālāka. Nepiemērotas aizsardzības dēļ var rasties nopietni zaudējumi. Viens no pēdējiem lielākajiem informācijas noplūdes piemēriem ir drošības incidents, ar ko saskārās uzņēmums Sony, kad tika nopludināta ne tikai iekšējā sarakste un dati par atlīdzībām, bet arī jaunākās neizlaistās filmas.

Ņemot vērā galvenos drošības incidentus 2014. gadā un pamatojoties uz metodēm, ko izmanto uzņēmumu aizsardzības pārkāpšanai, speciālisti paredz, ka šogad uzņēmumu informācijas tehnoloģiju darba grupām nāksies saskarties ar sarežģītākiem un slepenākiem kiberuzbrukumiem. Uzņēmumiem ir svarīgi ne tikvien apzināties savas vājās vietas, ko uzbrucēji cenšas atklāt, bet arī iemeslus, kādēļ konkrēts uzņēmums var kļūt par kiberuzbrucēju upuri.

Švegžda stāsta, ka uzbrukumu mērķi var būt dažādi. Tie var būt, piemēram, reputācijas graušana un kompromitēšana, finanšu zaudējumi vai pat uzņēmuma darbības pārtraukšana.

Tāpēc uzņēmumiem, apzinoties aizsargājamo informāciju un kiberuzbrucēju mērķus, jāizmanto piemēroti drošības rīki. Lai novērstu informācijas noplūdes, uzņēmumiem jāizmanto tikai uzticamas programmas, kas nesatur ļaunprātīgu kodu, atzīmē Švegžda.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl