Dators nozīmē zināšanas – tā uzskata lielākā daļa Latvijas vecāku

Komentāri
Dators nozīmē zināšanas – tā uzskata lielākā daļa Latvijas vecāku
Foto: F64

Absolūtais vairākums jeb 76% vecāku atzīst, ka vērtīgākais, ko bērns vai jaunietis gūst no datora lietošanas, ir jaunas zināšanas, liecina veiktā aptauja.

Kā secināts Lattelecom aptaujā, tad tikai pēc tam seko izklaide, iespēja sazināties ar radiem vai draugiem (70%), jaunu prasmju apguve (34%) un citas priekšrocības. Lai arī lielākā daļa norāda, ka dators ir nepieciešams mācībām, katra otrā ģimene ar bērniem mēdz atlikt jaunas tehnikas (datora, planšetdatora, TV vai mobilā telefona) iegādi uz vēlāku laiku, jo nespēj samaksāt visa pirkuma summu uzreiz.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

91% aptaujāto norāda, ka bērniem vai jauniešiem viņu ģimenēs nepieciešams dators mācību vielas apguvei. Tajā pašā laikā tikai pusei (47%) ģimeņu, kurās mācās vai studē viens jaunietis, katram ģimenes loceklim ir savs dators. Savukārt ģimenēs, kurās ir vairāki bērni, vien 19% gadījumu ir dators uz katru ģimenes locekli.

“Datori ļauj trenēties un saprast, kādā līmenī apgūtas zināšanas un kur vēl jāpiestrādā. Dabaszinātņu stundās ar datorsimulācijām un interaktīviem materiāliem skolēni izprot gan neaptverami mazo, gan lielo fizikas, ķīmijas un bioloģijas modeļu darbību,” Kārlis Greitāns, Iespējamās misijas ķīmijas un dabaszinātņu skolotājs.

“Esam novērojuši, ka mācību gada sākumā pieaug interese par datora iegādi skolēniem vai studentiem. Arī aptaujas dati norāda, – tā loma mācību vielas apguvē ir neatsverama. Tajā pašā laikā lielākā daļa cilvēku atliek pirkumus uz vēlāku laiku, tādēļ, ka nespēj samaksāt uzreiz visu nepieciešamo summu vai nevēlas uzņemties jaunas līgumsaistības,” saka Lattelecom Privāto klientu daļas direktors Gusts Muzikants.

Interesanti, ka lielākā daļa aptaujāto jeb 95% jaunas zināšanas meklē tieši internetā. Tikai tad seko jaunu zināšanu iegūšana praksē (24%), mācību iestādēs (21%) un televīzijā (21%). Krietni mazāk cilvēku zināšanas meklē grāmatu plauktos, bibliotēkās (7%) un drukātajos medijos (6%).

Lasi vēl