Cik drošs patiesībā ir ”inkognito” režīms?

0 Komentāru

Pēdējos gados arvien aktuālāks kļūst jautājums par digitālo privātumu. Var šķist, ka, izmantojot privāto jeb “inkognito” režīmu, mūsu dati nebūs pieejami trešajām personām. Kā ir patiesībā?

Katrs reiz internetā ir meklējis saturu, ar kuru īsti nelepojas vai vienkārši nevēlas, lai šī informācija būtu saistīta ar viņa profilu. “Inkognito” jeb privātās pārlūkošanas režīms nodrošina to, ka netiek saglabāta pārlūkošanas vēsture, sīkfaili, vietņu dati un veidlapās ievadītā informācija. Izklausās labi, bet patiesībā pat inkognito režīmā atstājam daudz vairāk datus kā gribam, jo katrs dators un programma ir mūsu digitālais pirkstu nospiedums. Jebkurš var redzēt, kur atrodamies, kādu datoru, operētājsistēmu un pārlūkprogrammu izmantojam.

Tā kā datoriem ir DNS kešošana, jebkurš zinātājs, ievadot pāris rindiņas terminālī, var redzēt visu, kur esam bijuši pat izmantojot “inkognito” režīmu. Šo informāciju var aplūkot arī rūtera administrators un interneta provaideris.

Latvijas iedzīvotājiem ir paveicies, jo datu paketes netiek skenētas un provaideri nesūta nekādas vēstules pat tad, ja tiek izmantoti torrenti, bet vai tas nozīmē, ka Facebook un Google mūs tiešām nenoklausās?

Izmantotie resursi:

0 Komentāru