Cik droši viedtālrunī var glabāt intīmus foto?

0 Komentāru
Cik droši viedtālrunī var glabāt intīmus foto?
Foto: Johan Larsson /Flickr

Laikā, kad pasauli vienu pēc otra pāršalc arvien jauni slavenību kailfoto skandāli, aktuāls kļūst jautājums, cik dorša ir fotogrāfiju glabāšana viedierīcēs. To devās noskaidrot raidījums “Bez Tabu”.

Septembra sākumā par hakeru upuriem krita Holivudas zvaigznes Dženifera Lourensa, Kirstena Dansta, Arianna Grande, Selēna Gomesa un citas. Fotogrāfijas iegūtas, visticamāk, izmantojot ”iCloud” servisu.

“Bildes tiek nopludinātas no šī “cloud” saglabāšanas servisa, kurā ir rezerves kopija telefonam un visam tā saturam. Šī kopija ir aizsargāta ar lietotāja paroli, bet diemžēl šīs paroles nav bijušas drošas,” sacīja Gints Mālkalnietis, IT Drošības speciālists.

Parasti, ja tiek aizmirsta parole, lietotājam ir jāatbild uz kādu privātu jautājumu, un biežākais no šiem jautājumiem ir, piemēram, mājdzīvnieka vārds. To gan nelabvēļiem nav grūti uzzināt, piemēram, aplūkojot informāciju sociālajos tīklos, stāsta G. Mālkalnietis.

Tāpat viedtālruņus nedrošus padara paši lietotāji, ielādējot programmas no nezināmām vietnēm.

Tāpat speciālisti iesaka e-pastā noteikt divpakāpju verifikācijas sistēmu, lai ziņojumi par pieslēgšanos e-pastam nokļūtu arī telefonā.

0 Komentāru