Ceļot gaismas ātrumā – kā tas ir?

Komentāri

Cilvēkam kosmiskie attālumi un ātrums, kādā viss kustas, ir grūti aptverams. Viena no šādām konstantēm ir arī gaismas ātrums.

Grūti, pat faktiski neiespējami ir ikdienā iztēloties, kā tas ir  – pārvietoties gaismas ātrumā. Taču tas kļūst uzskatāms, kad gaismas ātrumā notiek ceļojums starp kosmiskajiem objektiem. Tieši šādu uzskatāmu video ir izveidojuši daži zinātkāri puiši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tajā demonstrēts ar kādu ātrumu ceļo fotons, kas savu ceļu sāk no mums tuvākās zvaigznes – Saules. Piemēram, lai šķērsotu Sauli, fotons tās diametru  – 1,39 miljonus kilometru pārvarētu 4,6 sekundēs. Ja kāds neatceras, tad gaismas ātrums ir ātrums, ar kuru vakuumā pārvietojas elektromagnētiskais starojums — fotoni. Tas ir tieši 299 792 458 metri sekundē jeb 1 079 252 848,8 km/h. Tiesa – citā vidē šis ātrums var būt lēnāks.

Jāsaka, ka attālumi pat Saule sistēmā ir vienkārši grandiozi, ja fotons Zemei garām patraucas acu mirklī, bet, lai no Saules sasniegtu Jupiteru, tam nepieciešami vairāki desmiti minūšu.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl