Komentāri
Brazīlijā nolaupītas “Samsung” ierīces 36 miljonu vērtībā
Foto: AFP/SCANPIX

Aptuveni 20 noziedznieki, uzdodoties par “Samsung” darbiniekiem, iekļuvuši vienā no Dienvidkorejas tehnoloģiju milža rūpnīcām Brazīlijā un nolaupījuši dažādas “Samsung” ierīces – viedtālruņus, planšetdatorus, klēpjdatorus u.c. – kopumā 36 miljonu ASV dolāru vērtībā.

Kā vēsta “ZDNet”, laupīšana notikusi ražotnes darba laika nakts maiņā, kad rūpnīcā bez noziedzniekiem bija vēl aptuveni 200 darbinieku. Tas gan nav traucējis noziedzniekiem ar “Samsung” ierīcēm piekraut kopumā septiņas kravas automašīnas.

Vairāki [“Samsung”] darbinieki tikuši turēti kā ķīlnieki, kamēr lielākā daļa turpinājusi ikdienas darbu. Tiesa, visu darbinieku mobilajiem telefoniem tika izņemtas baterijas, lai tie nevarētu sazināties ar policiju.

Lai arī laupītāji bija bruņoti ar šaujamieročiem, par nekādiem ievainojumiem netiek ziņots. “Samsung” darbinieki pēcāk norādījuši, ka laupītāji “nekādā veidā neesot bijuši vardarbīgi noskaņoti”.

Brazīlijas policija patlaban izmeklē laupīšanu. Patlaban cita starpā tiek pieļauts, ka noziegumu veikušas personas no kompānijas iekšienes. Par to ļauj spriest fakti, ka grupējums bez raizēm iekļuvis ražotnē un pārzinājis tā plānojumu.

“Mēs esam ļoti noraizējušies par šo atgadījumu. Par laimi neviens nav cietis. Izmeklēšanas gaitā mēs pilnā mērā sadarbojamies ar policiju, tāpat mēs darīsim visu, lai šādi incidenti neatkārtotos,” notikušo komentē “Samsung”.

Lasi vēl