BKUS atklāta Baltijā mūsdienīgākā kardioloģijas operāciju zāle

0 Komentāru

Jaunās tehnoloģijas ārstiem palīdz ieraudzīt nianses un paveikt darbu vēl labāk. Lai sniegtu palīdzību bērniem ar iedzimtām sirdskaitēm, Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) turpmāk būs pieejama Baltijā mūsdienīgākā kardioķirurģijas operāciju zāle, vēsta TV3 raidījums “900 sekundes”.

Īpašs jauninājums ir jaunākās paaudzes digitālais angiogrāfs – īpaša rentgena iekārta, kas ļauj izmeklēt asinsvadus. “900 sekundes” tikās ar bērnu sirds ķirurgu Valtu Ozoliņu BKUS operāciju blokā, kurā ir sešas operāciju zāles.

Sestā bērnu sirdsķirurģijas hibrīdoperāciju zāle ir tikko renovēta, kurā pēc nepieciešamības operāciju laikā var izmantot vairākas savstarpēji savietojamas iekārtas. Iepriekšējās nokalpoja 12 gadus.

”Tehnoloģija ražota pirms 12 gadiem, tad morāli tā ir vismaz 15 gadus veca. Salīdzinājumam – pamēģiniet veikt kādu lietu ar 15 gadus vecu telefonu mūsdienās, piemēram, failus pārsūtīt vai attēlu,” norāda Valts Ozoliņš.

Tāpēc tagad oktobrī jaunāko tehnoloģiju ienākšanu 6. operāciju zālē Bērnu kardioloģijas un kardioķirurģijas klīnikas komanda sagaidīja ar lielu prieku. Tajā tika veiktas arī pirmās operācijas.

“Kardioķirurģijas operāciju zālē, kas ir viena no modernākajām Baltijā,” skaidro Ozoliņš.

Ir izdevies savietot visas medicīnas ierīces, lai tās savstarpēji nekonkurē, stāsta ārsts Ozoliņš. Īpaši sirds ķirurgs ir gandarīts un lepns par jaunākās paaudzes digitālo angiogrāfu, kas ir īpaša rentgena iekārta, kas ar speciālas kontrastvielas palīdzību ļauj izmeklēt asinsvadus.

Valts Ozoliņš BKUS Bērnu kardioloģijas un kardioķirurģijas klīnikas vadītājs, bērnu sirds ķirurgs

“Viņam šeit ir vadības pults. Mēs visu varam grozīt un regulēt, kā mums vajag. Varam atrast vajadzīgas projekcijas. Jūs redzat, kā atšķiras tehnoloģijas koridorā un kāda ir šeit? Tas ir liels solis,” norāda sirds ķirurgs.

Sirdskaites ir viena no biežāk iedzimtajām slimībām un ar kādu no ap 300 iedzimtiem sirdskaišu veidiem Latvijā ik gadu dzimst ap 200 jaundzimušo.

“Vairāk nekā pusei šo bērnu ir nepieciešama operācija, lai šo sirdskaiti koriģētu. Līdz ar to esam ļoti priecīgi un lepni, ka šādu iespēju, šīs operācijas, varam veikt uz vietas Latvijā. Jo alternatīva būtu šo palīdzību meklēt ārpusē. [Ko tas nozīmē, ja šīs operācijas veicam Latvijā? – red.] Mēs nevaram atļauties zemākā līmenī kā tas būtu kaut kur citur,” skaidro BKUS vadītājs Valts Ābols.

Jaunāko tehnoloģiju pielietošana Bērnu kardioloģijas un kardioķirurģijas klīnikas renovētajā operāciju zālē ļaus sirds ķirurgiem ieraudzīt nianses un paveikt darbu vēl labāk.

Šī tehnoloģija neaprobežojas ar kardioķirurģiju un kardioloģiskajiem pacientiem. Tur varēs veikt virkni operāciju invazīvajā radioloģijā. Tostarp arī mugurkaula ķirurģijā, kas prasa pilnvērtīgāka attēla iegūšanu.

0 Komentāru