Komentāri

Izrādās, ka viss ģeniālais ir vienkāršs un patiesībā biznesā pārmērīgs intelekts nav tā labākā un vajadzīgākā lieta. Tā vietā daudz vajadzīgāk uzņēmējiem ir klausīt savai intuīcijai, tā Start-up jauno uzņēmēju forumā pauda SEB bankas valdes loceklis Kārlis Danēvičs.

Jaunajiem uzņēmējiem, ja tie vēlas būt patiesi veiksmīgi, der ņemt vērā biznesa magnāta Donalda Trampa trīs gluži vienkāršus ieteikumus, pauda K. Danēvičs.

Intuīcija

“Trampa ieteikums ir klausīt savai intuīcijai, neskatoties uz to, cik labi biznesa ideja izskatās “uz papīra”. Proti, ja “uz papīra” ideja izskatās burvīgi, bet intuīcija jums saka, ka labi nebūs – klausiet intuīcijai,” biznesa magnāta ieteikumu atgādina SEB bankas valdes loceklis.

Sirdij tuvas lietas

Tāpat “pamatu pamats” ir nodarboties ar sevi zināmām lietām. “Proti, ja cilvēkam ir maza sapratne par restorānu, bet tā šķiet baigi labā ideja, jo tad ciemos nāks draugi un paziņas un būs “feina” ballīte, tad bizness varētu neizdoties. Ja cilvēks pats nav pavārs, nebūs ikdienā restorānā uz vietas un tā lieta viņu neaizrauj, tad, visticamāk, riska faktors būs krietni lielāks,” pauda K. Danēvičs. Viņš atzīst – gadiem vērojot tās biznesa idejas, kas izdodas dzīvē – “tās ir lietas, kas cilvēkiem ir tuvas un pazīstamas”.

Labākās investīcijas – tās, kuras neveicam

“Trešā lieta – labākās investīcijas ir tās, kuras mēs paši neveicam. Ir iespēja piesaistīt finansējumu, iesaistot banku vai Altum programmu. Tāpat no tiem, kas ir gadu desmitiem strādājuši biznesā, vislepnākie ir tie, kas,  savilkuši kopā galus un sapratuši, ka ideja neizdosies, atturas no investīciju veikšanas,” Trampa ieteikumus atgādina SEB bankas valdes loceklis.

Tāpat viņš norāda – galvenais ir tā dēvētais “uzņēmēja gēns”. “Ir krietni labāk, ja cilvēkam ir daudzas idejas, lai arī dažas no tām nebūs veiksmīgas, nevis cilvēks ir tāds gudrinieks, kurš spriež par citiem, bet pašam nav nevienam idejas,” tā K. Danēvičs.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl