Bijušie Nokia darbinieki rada jaunu produktu – Jolla planšetdatoru

1 komentārs
Bijušie Nokia darbinieki rada jaunu produktu – Jolla planšetdatoru
Foto: Gunta Kursiša, Skaties.lv

Somijā un Honkongā bāzētais uzņēmums Jolla vēlas kļūt par pirmo planšetdatoru ražotāju, kas sākotnējo atbalstu ieguvis pūļa finansēšanas vietnē (crowd fundung), kompānijas Jolla pārstāvji stāstīja portālam Skaties.lv mobilo tehnoloģiju konferencē Mobile World Congress (MWC).

Dažu dienu laikā (kopš 27. februāra) Jolla planšetdators pūļa finansēšanas vietnē IndieGoGo jau piesaistījis vairāk nekā 2,22 miljonus ASV dolāru līdzfinansējumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jolla planšetdatora tirgus cena noteikta 299 ASV dolāru apmērā. Pirmās jaunās ierīces piegādes plānots uzsākt šā gada maijā.

Planšetdators darbosies ar Sailfish 2.0 operētājsistēmu, kas atbalsta arī Google Android lietojumprogrammas. Pašu izstrādātā operētājsistēma Sailfish nodrošina arī Jolla viedtālruņa darbību.

Jolla komandas kodolu veido bijušie Nokia darbinieki, kas kompāniju pameta pēc tam, kad Somijas veiksmes stāstu iegādājās tehnoloģiju milzis Microsoft.

Skaties foto – Jolla stends mobilo tehnoloģiju pasākumā MWC 2015:

Jolla savu pirmo viedtālruni laida klajā pirms pusotra gada, un ierīce pie patērētājiem nonāca aptuveni pirms gada.

Lai arī Jolla pārstāvji portālam Skaties.lv neatklāja, cik viedtālruņu patlaban jau ir pārdots, Somijas uzņēmums ir apmierināts ar pārdošanas rezultātiem. Īpašs atbalsts Jolla viedtālruņiem ir no pašmāju – Somijas – pircējiem, kas tradicionāli interesējas par vietējiem tehnoloģiju produktiem, sacīja Jolla pārstāvji. Tajā pašā laikā viņi akcentēja, ka Jolla viedtelefonu piegādes notiek arī Austrālijas, ASV, Ķīnas un citos ārvalstu tirgos.

“Var piekrist, ka Somijā jo īpaši atbalsta pašu mājās ražotos produktus, taču nozīme ir arī tam, ka Jolla ierīces bieži vien izvēlas tie, kas grib izmantot no mobilo ierīču tirgū dominējošiem produktiem atšķirīgas ierīces,” portālam Skaties.lv pauda Jolla pārstāvji.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl