Bērni bez vecāku ziņas internetā sazinās ar svešiniekiem un veic pirkumus

Komentāri
Bērni bez vecāku ziņas internetā sazinās ar svešiniekiem un veic pirkumus
FOTO: LETA

Nekontrolētas bērnu darbības tīmeklī vecākiem Latvijā draud ar ievērojamas daļas finanšu un ierīcēs saglabāto svarīgo datu zaudējumu. Gandrīz desmitā daļa bērnu bez atļaujas ir izdzēsusi svarīgus datus no ierīcēm, kas pieder viņu vecākiem.

Turklāt vecāki var saņemt rēķinu par pirkumiem internetā, ko bērns ir veicis bez pieaugušo piekrišanas. Ar šādu situāciju pēdējā gada laikā ir saskārušies 4 % mammu un tētu Latvijā.

Bērni saņem piekļuvi internetam pievienotām ierīcēm jau no triju gadu vecuma, un vecākiem ir jādomā, kā panākt savu atvašu drošību digitālajā vidē.

Kaspersky Lab pētījums liecina, ka vairāk nekā puse vecāku (52 %) pārdzīvo par arvien pieaugošo tiešsaistes apdraudējumu skaitu, ar ko var sastapties viņu bērni. Turklāt 55 % respondentu pauda bažas par to, ka bērniem internetā ir nekontrolēti pieejams nevēlams saturs, 41 % — ka viņi var sazināties ar nepazīstamām un aizdomīgām personām, un tikpat daudzi (40 %) — ka bērni internetā atklāj pārāk daudz personīgās informācijas par sevi.

Saskaņā ar Latvijas lietotāju aptauju aptuveni 15 % aptaujāto mammu un tētu pēdējā gada laikā ir saskārušies ar situāciju, kad viņu bērns internetā ir atradis nevēlamu saturu — materiālus, kas ir domāti tikai pieaugušajiem, kā arī saturu, kas iekļauj vardarbības ainas, vai citus materiālus, kas nav paredzēti bērniem.

Vēl vecāki Latvijā (7 %) raizējas par to, ka viņu bērni dažādās tīmekļa vietnēs var brīvi sazināties ar svešiniekiem. Šāda pazīšanās no virtuālās vides var pāriet uz realitāti, savukārt tas var izraisīt nopietnākas sekas un nepatikšanas, no kurām bērniem dažkārt mēdz būt grūti atgūties.

Kaspersky Lab ir izstrādājis sava mājas lietotājiem domātā risinājuma Kaspersky Total Security Multi-Device jauno versiju. Tajā ir ietverts pakalpojums Kaspersky Safe Kids, tāpēc jaunais izstrādājums ne vien aizsargā lietotāju konfidencialitāti un personisko informāciju, bet arī ļauj vecākiem reāllaika režīmā labāk kontrolēt bērnu darbību tīmeklī un viņu atrašanās vietu, nepieļaujot, ka bērni apmeklē nevēlamas mājaslapas, kā arī regulē, cik daudz laika bērni pavada, darbojoties ar digitālajām ierīcēm.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl