Komentāri

Zinātniekiem, iespējams, pirmo reizi cilvēces vēsturē izdevies fiksēt liecības par melno matēriju, par kuras esamību līdz šim bija pierādīta tikai teorētiski.

Pastāv uzskats, ka redzamā matērija – planētas, zvaigznes, galaktikas veido tikai 20% no visumā esošās matērijas, savukārt tumšā matērija sastāda 80% un galvenā problēma ir tā, ka tā nekādā veidā nesaistās ar gaismu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šveices Federālā Tehnoloģiju institūta zinātnieki, iespējams, ir izdevies atrast liecības melnās matērijas pastāvēšanai. Zinātnieki, apskatot divus kosmosa objektus – Andromedas galaktiku un Persija zvaigznāju, uztvēruši kādu neparastu signālu. Proti, visa matērija izstaro noteiktu gaismas spektru.Tā, piemēram, zinātnieki var spriest par to, no kā sastāv tālu visumā esošie objekti. Katrs ķīmiskajiem elementiem, piemēram, dzelzs, ūdeņradis un skābeklis izstaro savu gaismu krāsu spektrā.

Analizējot Andromedas zvaigznāja izstaroto rentgena starojumu, zinātnieki pamanīja fotonus, kas reaģēja ar matēriju, par kuru zinātnieki nevarēja iegūt nekādas redzamas liecības. Zinātnieki ir pārliecināti, ka novērotā parādība ir vistiešākajā veidā saistīta ar melno matēriju. Savukārt tās izzināšana ļaus pilnveidot zināšanas par visuma uzbūvi.

Vairāk skaties video.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl