Komentāri

Zinātniekiem, iespējams, pirmo reizi cilvēces vēsturē izdevies fiksēt liecības par melno matēriju, par kuras esamību līdz šim bija pierādīta tikai teorētiski.

Pastāv uzskats, ka redzamā matērija – planētas, zvaigznes, galaktikas veido tikai 20% no visumā esošās matērijas, savukārt tumšā matērija sastāda 80% un galvenā problēma ir tā, ka tā nekādā veidā nesaistās ar gaismu.

Šveices Federālā Tehnoloģiju institūta zinātnieki, iespējams, ir izdevies atrast liecības melnās matērijas pastāvēšanai. Zinātnieki, apskatot divus kosmosa objektus – Andromedas galaktiku un Persija zvaigznāju, uztvēruši kādu neparastu signālu. Proti, visa matērija izstaro noteiktu gaismas spektru.Tā, piemēram, zinātnieki var spriest par to, no kā sastāv tālu visumā esošie objekti. Katrs ķīmiskajiem elementiem, piemēram, dzelzs, ūdeņradis un skābeklis izstaro savu gaismu krāsu spektrā.

Analizējot Andromedas zvaigznāja izstaroto rentgena starojumu, zinātnieki pamanīja fotonus, kas reaģēja ar matēriju, par kuru zinātnieki nevarēja iegūt nekādas redzamas liecības. Zinātnieki ir pārliecināti, ka novērotā parādība ir vistiešākajā veidā saistīta ar melno matēriju. Savukārt tās izzināšana ļaus pilnveidot zināšanas par visuma uzbūvi.

Vairāk skaties video.

Lasi vēl