Atceries! “Ātro palīdzību” var izsaukt, izmantojot īpašu mobilo lietotni

3 komentāri
Atceries! “Ātro palīdzību” var izsaukt, izmantojot īpašu mobilo lietotni
FOTO: LETA

Mobilā aplikācija jeb lietotne var izglābt dzīvību! Jau gadu neatliekamo medicīnisko palīdzību iespējams izsaukt, izmantojot speciālu mobilo lietotni, kas nosaka precīzu zvanītāja atrašanās vietu. Īpaši svarīgi tas ir pirms Jāņiem, kad cilvēki brauc līgot uz nepazīstamām vietām un, zvanot “ātrajai palīdzībai”, nevar precīzi pateikt, kur atrodas.

E – Veselības Punkts ir lietotne mobilajām ierīcēm, kas ir savienota ar Neatliekamās medicīnas palīdzības dienestu (NMPD). Šobrīd tā ir latviskota, pirms tam aplikācijai bija nosaukums angļu valodā. Līdz šim šo lietotni savos viedtālruņos lejupielādējuši gandrīz 10 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju. Bet lietotāju skaits sācis būtiski pieaugt pēc tam, kad tā latviskota.

Ar šīs lietotnes palīdzību šobrīd var izsaukt ne tikai “ātro palīdzību”, bet arī sazvanīt ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni vai atrast tuvāko ārstniecības iestādi.

Pusgada laikā ir bijuši aptuveni 3000 izsaukumu no lietotnes, no kuriem aptuveni 10% ir noslēgti ar reālu mediķu brigādes došanos pie pacienta.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dispečeri, saņemot zvanu no šīs mobilās lietotnes, vienlaikus redz arī GPS koordinātes. Pēc tām var noteikt aplikācijas lietotāja atrašanās vietu.

Ar laiku šīs lietotnes funkcijas tiks paplašinātas. Tiek plānots, ka gada beigās šajā aplikācijā būs iespējams samaksāt par medicīnas pakalpojumiem, kā arī pierakstīties pie jebkura medicīnas speciālista visā Latvijā. Tātad nebūs ilgstoši jāstāv rindā slimnīcas vai poliklīnikas reģistratūrā.

3 komentāri