ASV izvirza apsūdzības trim hakeriem par slavenību tviterkontu uzlaušanu

2 komentāri
ASV izvirza apsūdzības trim hakeriem par slavenību tviterkontu uzlaušanu
AFP / SCANPIX

ASV piektdien izvirzītas apsūdzības trim hakeriem par šomēnes notikušo slavenu cilvēku tviterkontu uzlaušanu un naudas izkrāpšanu.

Grupējuma vadītājs 17 gadus vecais Greiams Aivans Klārks aizturēts Floridas štata Tampā, kur viņš dzīvo. Viņš tiks tiesāts kā pilngadīgais, jo Floridas likumi par finanšu krāpniecību ļauj nepilngadīgos tiesāt kā pilngadīgos.

Abi pārējie apsūdzētie ir 22 gadus vecais Nima Fazeli, kurš arī dzīvo Floridā, un 19 gadus vecais Meisons Šepards, kurš dzīvo Lielbritānijā. Viņi tiks tiesāti Kalifornijā.

Hakeri uzlauza 130  tviterkontus un 15.jūlijā nosūtīja viltus tvītus no bijušā ASV prezidenta Baraka Obamas, bijušā viceprezidenta Džo Baidena, politiķa un biznesa ziņu aģentūras “Bloomberg” dibinātāja Maikla Blumberga, interneta tirdzniecības kompānijas “Amazon” vadītāja Džefa Bezosa, datortehnoloģiju uzņēmuma “Microsoft”  dibinātāja Bila Geitsa, elektroautomobiļu ražotāja “Tesla” vadītāja Īlona Maska un citu slavenu cilvēku kontiem.

Tvītos hakeri aicināja cilvēkus 30 minūšu laikā nosūtīt 1000 ASV dolārus bitkoinos uz viņu digitālo kontu, lai saņemtu atpakaļ divreiz lielāku summu. Šādi viņi izkrāpuši bitkoinus vairāk nekā 100 000 dolāru vērtībā.

Piekļuvi kontiem hakeriem izdevies iegūt,  telefoniski izkrāpjot no vairākiem uzņēmuma “Twitter” darbiniekiem viņu darba lietotājvārdus un paroles.

Izmeklētāji atzīst, ka noziegumu nav bijis grūti atklāt, jo krāpnieki rīkojušies ļoti amatieriski.