Komentāri
Asinsvadu patoloģiju ārstēšanā pielieto jaunākās paaudzes tehnoloģijas
FOTO: LETA

Aizvadītās nedēļas nogalē Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas invazīvie radiologi pirmo reizi Baltijā, izmantojot jaunākās paaudzes materiālus, kādai 70 gadus vecai sievietei veica nieres artērijas aneirismas embolizāciju.

”Sieviete vērsās pie mediķiem ar sūdzībām par sāpēm mugurā,” stāsta Invazīvās radioloģijas nodaļas ārste Patrīcija Ivanova, ”izmeklējumu laikā tika konstatēts maisveida paplašinājums nieres artērijas sieniņā jeb aneirisma. Lai novērstu dzīvībai potenciāli bīstamas situācijas attīstību, tika pieņemts lēmums par patoloģiskā veidojuma slēgšanu, pirmo reizi Baltijā izmantojot jaunākās paaudzes spirālveida materiālu, ar kura palīdzību patoloģiskais veidojums tika aizpildīts, un novērst dzīvībai bīstamas asiņošanas iespējamība.

Iepriekš šāda veida manipulācijās tika izmantots ievērojams daudzums (pat padsmit) līdzīgu spirālīšu, lai veidojumu aizpildītu, turpretim jaunās tehnoloģijas ļauj samazināt izmantojamo materiālu daudzumu līdz vienam.

Jaunās paaudzes materiālu ienākšana asinsvadu patoloģisku izmaiņu ārstēšanā samazina procedūras ilgumu, jonizējošā starojuma devu un komplikāciju risku pacientam. Jāpiebilst, ka sirds un asinsvadu saslimšanas vēl joprojām ir galvenais nāves cēlonis Latvijā.

Invazīvās radioloģijas nodaļā tiek diagnosticētas un ārstētas asinsvadu, onkoloģiskās, žultsvadu slimības, pielietojot pasaules līmenim un labas prakses standartiem atbilstošu materiālu un metožu klāstu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl