Arvien biežāk hakeri apzog banku klientu kontus

1 komentārs
Arvien biežāk hakeri apzog banku klientu kontus
Foto: EPA/LETA

Salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni lietotāju skaits, kuri ir saskārušies ar mēģinājumiem nozagt naudu no banku tiešsaistes kontiem, šā gada pirmajos trijos mēnešos ir pieaudzis vairāk nekā pusotru reizi, bet precīzāk — par 64%, novērojusi Kaspersky Lab.

Kopumā laikposmā no janvāra līdz martam Kaspersky Lab risinājumi ir bloķējuši vairāk nekā piecus miljonus mēģinājumu inficēt lietotāju datorus ar ļaunprogrammatūrām, kas ir paredzētas kontu iztukšošanai tiešsaistes banku sistēmās.

Piemēram, tiek modificēts arvien vairāk īsziņu un spiegošanas Trojas zirgu, tos apgādājot ar instrumentiem, kas ir piemēroti uzbrukumiem lietotāju banku kontiem, norāda kiberdrošības uzņēmuma pārstāvji.

Piemēram, uzbrucēju vidū populārais īsziņu Trojas zirgs Opfake, kas pirms diviem gadiem zaga naudu tikai no mobilo tālruņu kontiem, tagad prot uzbrukt aptuveni 30 banku un finansiālajām lietojumprogrammām. Daži īsziņu Trojas zirgi sāk uzvesties kā izspiedējprogrammas.

Iespējams, lielā mērā tieši tāpēc pirmajā ceturksnī ir ievērojami samazinājies “tīro” banku Trojas zirgu skaits — to īpatsvars salīdzinājumā ar iepriekšējo atbilstošo periodu ir samazinājies vairāk nekā četras reizes un veido tikai 1,1%. Vienlaikus īsziņu Trojas zirgu īpatsvars vien ir sasniedzis 21%.

Finansiālie uzbrukumi pirmajā ceturksnī bija vērsti ne tikai pret personīgo ierīču lietotājiem. Kibernoziedznieki ir iemācījušies zagt naudu tieši no bankām. Piemēram, tā tika nozagts gandrīz miljards dolāru skandalozās kampaņas Carbanak ietvaros.

1 komentārs