Ārvalstu medijus piesaistījis latviešu izgudrojums – iespaidīgs drons

0 Komentāru

Pasaules mediju uzmanību izpelnījies latviešu izgudrojums – iespaidīgs drons, ar ko var gan mazgāt debesskrāpju logus, gan dzēst ugunsgrēkus.

Izgudrotāji ideju izlolojuši nelielā angārā Rīgā un ir apņēmības pilni pasauli pārsteigt ar daudziem jauniem risinājumiem, kā bezpilota gaisa kuģi izmantot, lai atvieglotu cilvēku ikdienu un gādātu par viņu drošību.

“Aerones” dronu bizness aizsākās ar ideju iepriecināt ekstrēmo sporta veidu cienītājus – pirmais iespaidīgais bezpilota lidaparāts aiz sevis vilka snovbordistu. Taču laika ritējumā izgudrotāju “apetīte” auga. Vairāki ambiciozi projekti – tostarp, drons, no kura noleca izpletņlēcējs.

Uzņēmuma filmētie video ātri iekaroja mediju un investoru uzmanību. Tas deva jaunu sparu, un pēdējais izgudrojums ir lidaparāts, kas spēj gan mazgāt logus lielā augstumā, gan dzēst uguni. Pie lidaparāta pierīkota ūdens šļūtene un elektrības kabelis, kas garantē teju neierobežotu lidojuma laiku un ūdens padevi. Izgudrojumu pamanījusi britu raidsabiedrība BBC, kas to atzinīgi novērtējusi.

Pašlaik uzņēmums koncentrējas uz ienesīgu biznesa nišu – vēja ģeneratoru apkopi. Drona celtspēja ir līdz 200 kilogramu, un to var izmantot vēja ģeneratoru tīrīšanai, dzesēšanai un attīrīšanai no ledus. Turklāt šādos apstākļos var drošāk testēt aparatūru, pirms to izmantot cilvēku pārpildītās ielās, pilsētvidē.

Pamatīga ažiotāža tika sacelta par Nacionālās bibliotēkas stikliem, kuru tīrīšana izrādās dārgs un ķepīgs process. Dronu radītāji labprāt izmēģinātu spēkus Rīgā.

Dronu industrija vēl ir bērna autiņos, jo tikai tagad tiek radīta likumdošana, kas noteiks industriālo dronu darbību pilsētās, ierobežojumus, noteikumus, reglamentu. Taču skaidrs ir tas, ka laika gaitā šī nozare krietni atvieglos cilvēku dzīvi, un starp nozares pionieriem būs ierakstīts arī Latvijas vārds.

0 Komentāru