Komentāri
Ar Saules enerģiju darbināmā lidmašīna piezemējusies Indijā
Foto: EPA/LETA

Pasaulē pirmā ar Saules enerģiju darbināmā lidmašīna Solar Impulse 2 veiksmīgi pabeigusi jau otro lidojuma posmu un piezemējusies Indijā.

Tiek plānots, ka nākamo piecu mēnešu laikā lidmašīna nolidos aptuveni 35 tūkstošus kilometru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Gaisā no turpmākā piecu mēnešu lidojumu posma tiks pavadītas apmēram 25 diennaktis. Lidojumu laikā gaisa kuģis šķērsos Arābijas jūru un sasniegs Indiju, bet pēc tam dosies tālāk uz Mjanmu, Ķīnu, Havaju salām un Ņujorku. Tāpat lidmašīnai ir paredzētas arī nolaišanās ASV vidējos rietumos un Dienvideiropā vai Ziemeļāfrikā.

Skaties video!

Solar Impulse 2 ir pasaulē pirmā ar Saules enerģiju darbināmā lidmašīna. To darbina vairāk nekā 17 tūkstoši Saules enerģijas elementu, kas ir iebūvēti gaisa kuģa spārnos.

Lidojums ir iecerēts, lai pievērstu uzmanību videi draudzīgu tehnoloģiju attīstībai. Tiek prognozēts ka 2050. gadā Saules enerģija būs vadošais enerģijas ieguves avots.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl