Ar Saules baterijām darbināmais gaisa kuģis dodas uz Mjanmu

Komentāri
Ar Saules baterijām darbināmais gaisa kuģis dodas uz Mjanmu
Foto: AP/SCANPIX

Ceļojumu apkārt pasaulei turpina lidaparāts Solar Impulse 2, ko darbina Saules baterijas. Ceturtdien, 19. martā, tas sāks nākamo lidojuma posmu no Indijas uz Mjanmu.

No Mjanmas lidmašīna turpinās ceļu uz Ķīnu, šķērsos Kluso okeānu un pēc lidojuma pāri ASV un Dienvideiropai atgriezīsies Abū Dabī jūlija beigās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šveicē būvētais lidaparāts ieradās Indijā jau otrdien, taču tā apstāšanās ieilga lidojumam nelabvēlīgu laikapstākļu dēļ. Taču tas ļāva lidaparāta pilotiem – Bertrānam Pikāram un Andrē Boršbergam – atvilkt elpu un sagatavoties nākamajam 35 tūkstošus kilometru garajam ceļa posmam.

Pikārs atzīst, ka šis ceļojums ir atjaunojamo enerģiju veiksmes simbols, kas demonstrē, ka ar jaunākajām tehnoloģijām un atjaunojamiem enerģijas avotiem var sasniegt ”brīnumu lietas”.

Tiek lēsts, ka lidojums ar vidējo ātrumu no 50 līdz 100 kilometriem stundā ilgs 25 dienas. Tomēr, ierēķinot apstāšanos dažādos ceļojuma pieturas punktos, tas beigsies vien vasaras vidū.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl