Komentāri
Ar 3D printeri iespējams radīt desmitkārtīgi lētākas protēzes
FOTO: SCANPIX

Šarlote ir sešgadīga meitenīte, kura dzīvespriecīguma ziņā līdzinās jebkuram citam savam vienaudzim, tikai viņai nav ne roku, ne kāju. Iekaisuma dēļ tās nācies amputēt. Par spīti tam, Šarlote ir apbrīnojami kustīgs bērns, un viņa neļauj mammai neko darīt viņas vietā.

Tomēr, lai Šarlote dzīvotu pilnvērtīgu dzīvi, viņai nepieciešamas protēzes. Tās maksā dārgi – 40 000 britu mārciņu vienai rokai. Turklāt augošam organismam vajadzīga jauna protēze katru gadu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taču mūsdienu tehnoloģijas radījušas risinājumu tādiem kā Šarlote. Ar 3D printeri izgatavotas protēzes izmaksā ap 1200 mārciņām.

Pagaidām gan projekts ir vien izstrādes stadijā Bristolē bāzētā laboratorijā, taču šie panākumi ļauj cerēt, ka Šarlotei līdz jaunām rokām vairs ilgi nebūs jāgaida.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl