“Apturi Covid” lietotni līdz šim lejupielādējuši aptuveni 80 000 iedzīvotāju

14 komentāri
“Apturi Covid” lietotni līdz šim lejupielādējuši aptuveni 80 000 iedzīvotāju
PAULA ČURKSTE, LETA

Apritējis mēnesis, kopš Latvijā ieviesta aplikācija “Apturi Covid”. Līdz šim to savos viedtālruņos lejupielādējuši aptuveni 80 000 iedzīvotāju, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” pastāstīja viens no lietotnes “Apturi Covid” izstrādātājiem Andris Bērziņš.

Mobilo lietotni “Apturi Covid” brīvprātīgi un bez maksas radījuši pašmāju informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozares un zinātnes pārstāvji, lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā, vienlaikus palīdzot valsts tautsaimniecībai un iedzīvotājiem atgriezties ierastajā darba ritmā.

Bērziņš atgādina, ka lietotne “Apturi Covid” neievāc GPS datus un neizseko lietotājus.

Viedtālruņi, kuros tā būs uzstādīta, ar “Bluetooth” palīdzību apmainās ar signāliem jeb digitāliem “rokasspiedieniem”, ko uzglabā lietotāja tālrunī šifrētā veidā.

Ja viena tālruņa lietotājs saslims, otrs tiek brīdināts, ka kādā brīdī savās ikdienas gaitās ir saskāries ar Covid-19 inficētu cilvēku. Inficētā persona un vieta, kur noticis kontakts, lietotājam paliek anonīma.

Video: Kā darbojas lietotne “Apturi Covid”

Iepriekš jau vēstīts, ka mobilās lietotnes “Apturi Covid” efektivitāti vismaz vēl šobrīd nav iespējams pilnvērtīgi novērtēt. Iemesls – pārāk maz cilvēku to lejupielādējuši, – skaidro izstrādātāji. Lai princips strādātu, tā būtu nepieciešama vismaz 380 000 telefonu.