Apritējuši tieši 55 gadi, kopš cilvēks pirmoreiz uzlidoja kosmosā

Komentāri

Šodien aprit tieši 55 gadi, kopš cilvēks pirmoreiz Zemi redzēja no izplatījuma. Tas bija Padomju Savienības kosmonauts Jurijs Gagarins, kura misija bija liels sasniegums padomju propagandai, un Krievija to sevis slavināšanai nebeidz izmantot arī mūsdienās.

Gatavošanās Jurija Gagarina lidojumam kosmosā Padomju Krievijā tika turēta lielā slepenībā. Tikai tad, kad viņš jau bija atgriezies uz Zemes, ziņa par to izskanēja radio.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vēlāk Krievijā 12. aprīlis tika pasludināts par kosmonautikas dienu. Jurija Gagarina lidojums kosmosā bija milzīgs sasniegums gan padomju zinātnei, gan propagandai. Mūsdienās padomju pagātni idealizējošais Putina režīms Krievijā turpina Gagarina lidojumu svinēt kā lielus svētkus, bet Gagarins tiek padarīts par gluži vai mītisku varoni. Viņa vārdā, piemēram, nosaukts hokeja kauss, par kuru Kontinentālajā Hokeja līgā cīnās arī Rīgas Dinamo.

Gagarins pēc sava vēsturiskā lidojuma ilgu mūžu nenodzīvoja. Viņš gāja bojā 1968. gada pavasarī lidmašīnas avārijā. Gagarina ķermenis tika kremēts, bet pelni apglabāti Sarkanajā laukumā Maskavas Kremļa mūrī. Pie tā ik gadu Krievijas politiķi ar komunistiem priekšgalā noliek ziedus.

Foto

Video

Lasi vēl