Apritējuši tieši 55 gadi, kopš cilvēks pirmoreiz uzlidoja kosmosā

Komentāri

Šodien aprit tieši 55 gadi, kopš cilvēks pirmoreiz Zemi redzēja no izplatījuma. Tas bija Padomju Savienības kosmonauts Jurijs Gagarins, kura misija bija liels sasniegums padomju propagandai, un Krievija to sevis slavināšanai nebeidz izmantot arī mūsdienās.

Gatavošanās Jurija Gagarina lidojumam kosmosā Padomju Krievijā tika turēta lielā slepenībā. Tikai tad, kad viņš jau bija atgriezies uz Zemes, ziņa par to izskanēja radio.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vēlāk Krievijā 12. aprīlis tika pasludināts par kosmonautikas dienu. Jurija Gagarina lidojums kosmosā bija milzīgs sasniegums gan padomju zinātnei, gan propagandai. Mūsdienās padomju pagātni idealizējošais Putina režīms Krievijā turpina Gagarina lidojumu svinēt kā lielus svētkus, bet Gagarins tiek padarīts par gluži vai mītisku varoni. Viņa vārdā, piemēram, nosaukts hokeja kauss, par kuru Kontinentālajā Hokeja līgā cīnās arī Rīgas Dinamo.

Gagarins pēc sava vēsturiskā lidojuma ilgu mūžu nenodzīvoja. Viņš gāja bojā 1968. gada pavasarī lidmašīnas avārijā. Gagarina ķermenis tika kremēts, bet pelni apglabāti Sarkanajā laukumā Maskavas Kremļa mūrī. Pie tā ik gadu Krievijas politiķi ar komunistiem priekšgalā noliek ziedus.

Foto

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl