“Apple” vērtība kritusies par summu, kas pārsniedz pat “Facebook” kopējo vērtību

2 komentāri
“Apple” vērtība kritusies par summu, kas pārsniedz pat “Facebook” kopējo vērtību
REUTERS/SCAPNIX

ASV tehnoloģiju giganta “Apple” tirgus vērtība kritusies par summu, kas pārsniedz pat kopējo sociālā tīkla “Facebook” vērtību, ziņo medijs “Business Insider”.

Vēl pirms trim mēnešiem “Apple” bija viens no vērtīgākajiem uzņēmumiem pasaulē, taču kopš oktobra tā vērtība kritusies par 450 miljardiem dolāru jeb par summu, kas pārsniedz “Facebook” kopējo vērtību, – kas ir aptuveni 380 miljardi dolāru. Vienlaikus “Business Insider” atzīmē, ka “Apple” vērtības kritums ir lielāks arī par, piemēram, Irānas, Austrijas un Norvēģijas iekšzemes kopproduktu.

Iepriekš jau vēstīts, ka “Apple Inc.” atzinis, ka pieprasījums pēc viedtelefoniem ”iPhone” samazinās, apstiprinot investoru bažas, ka uzņēmuma rentablākais produkts zaudējis daļu savas pievilcības.

Šādu atklāsmi vēstulē akcionāriem izteicis ”Apple” vadītājs Tims Kuks. Viņš norāda, ka uzņēmuma tirdzniecības apjoms oktobra-decembra ceturksnī būs krietni zemāks gan par kompānijas, gan analītiķu iepriekš izteiktajām prognozēm.

Vēl pērnā gada augustā “Apple” kļuva par pirmo privāto uzņēmumu, kura vērtība vērtspapīru tirgū pārsniegusi triljonu dolāru.Taču kopš oktobra uzņēmuma vērtībai krītoties, šajā ceturtdienā “Apple” tirgus vērtība samazinājusies līdz 674,75 miljardiem dolāru.