Apple panāk Samsung kā pasaulē lielākais viedtālruņu tirgotājs

0 Komentāru
Apple panāk Samsung kā pasaulē lielākais viedtālruņu tirgotājs
FOTO: SCANPIX

ASV informācijas tehnoloģiju gigants Apple Inc. pagājušā gada ceturtajā ceturksnī panācis Dienvidkorejas elektronikas uzņēmumu Samsung Electronics Co., kas ir pasaulē lielākais viedtelefonu tirgotājs, ceturtdien vēsta tirgus izpētes kompānija Strategy Analytics.

Strategy Analytics jaunākie dati liecina, ka Apple ceturtajā ceturksnī pasaulē piegādājis 74,5 miljonus viedtelefonu, salīdzinot ar 51 miljonu vienību attiecīgajā laika periodā 2013.gadā.

Arī Samsung piegādāto viedtālruņu skaits bijis identisks, taču tas piedzīvojis kritumu, salīdzinot ar 86 miljoniem vienību pirms gada.

Tādējādi “Samsung” daļa globālajā viedtelefonu tirgū nokritusies no 30% līdz 19,6%, kas ir līdzvērtīgi ar Apple.

Samsung no pasaulē lielākā viedtelefonu tirgotāja troņa Apple gāza 2011.gada trešajā ceturksnī, bet 2012.gada pirmajā ceturksnī uzņēmums apsteidza arī Somijas Nokia un kļuva par pasaules līderi kopējā mobilo tālruņu tirdzniecības apjoma ziņā.

Strategy Analytics gan norāda, ka pērn kopumā Samsung joprojām bijis pasaulē lielākais viedtelefonu tirgotājs, piegādājot 317,2 miljonus ierīču, salīdzinot ar Apple piegādātajiem 192,7 miljoniem vienību.

0 Komentāru