Apple ”i” izgudrotājs 900 sekundēs: Stīvs daudzas lietas darīja instinktīvi

0 Komentāru
Apple ”i” izgudrotājs 900 sekundēs: Stīvs daudzas lietas darīja instinktīvi
Foto: REUTERS/SCANPX

”Stīvs [Stīvs Džobss, Apple izveidotājs – red.] daudzas lietas darīja instinktīvi, un viņš patiesībā visu darīja soli pa solim, nevis ļoti tālu skatoties nākotnē,” tā intervijā 900 sekundēs atzina kompānijas Apple bijušais radošais direktors Kens Segals, kurš izgudroja ”i” burtu kompānijas produktos, kā arī aizsāka kampaņu Think different.

K. Segals atriezās Apple 1997. gadā – laikā, kad kompānijā atkal atgriezās tās vadītājs S. Džobss. Pirmais viņa darbs bija radīt kampaņu, kas stāstītu, ka Apple, kas tolaik piedzīvoja grūtus laikus, patiesībā klājas labi. Savā ziņā kampaņa Think different bija nepieciešama arī Apple darbiniekiem, kuru dūša krīzes gados bija sašļukusi.

K. Segals ir pārliecināts, ka pēc kompānijas krīzes deviņdesmitajos gados Apple atgūties palīdzēja tieši tās vadītāja S. Džobsa darbs un personiskās īpašības.

”Viņš zināja, ko dara katrs darbinieks. Viņš bija arī tas, kas izcēla gaismā Apple dizaineru, kurš līdz tam darbojās nomaļus,” sacīja K. Segals.

Tāpat viņš atzina, ka Apple savā ziņā darbojas kā mazs uzņēmums. ”Netērē milzu naudu produktu testēšanai, necenties visiem patikt un nevienu neapvainot. Mēs strādājam pie tā, kas mums patīk,” šādu padomu K. Segals sacīja uzņēmējiem, kas gribētu atkārtot Apple veiksmes stāstu.

0 Komentāru