ANO atbalstījusi pasaulē pirmās peldošās pilsētas būvniecību

0 Komentāru
ANO atbalstījusi pasaulē pirmās peldošās pilsētas būvniecību
OCEANIX/SCANPIX

Līdz 2025. gadam plānots uzbūvēt pasaulē pirmo peldošo pilsētu, kas atradīsies netālu no Dienvidkorejas krastiem. Pilsētas koncepts tapis pasaulē pieaugušo ūdens līmeņu dēļ, kuri rada nopietnu apdraudējumu dzīvošanai uz sauszemes.

Pirmās peldošās pilsētas izveidi atbalstījusi arī Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO). Pilsētas būtība slēpjas tajā, ka tai būs “plūdu droša infrastruktūra”, proti, ceļot ūdens līmenim, tā nespēs applūst.

Jaunā pilsēta tiks aprīkota ar saules enerģijas paneļiem, kas tiks uzstādīti uz ēku jumtiem. Tāpat uz tās tiks ražota pārtika un iegūts dzeramais ūdens. Tā kā peldošā pilsēta sastāvēs no vairākām mazākām daļām, tad iedzīvotājiem ar prāmju palīdzību būs iespējams pārvietoties no vienas saliņas uz citu.

Tāpat tiek garantēts, ka pilsēta spēs pārciest dabas katastrofas, piemēram, plūdus, cunami, spēcīgas viesuļvētras, jo tā tiks piestiprināta jūras dzelmē.

Pilsētas izbūve kopumā izmaksās 200 miljonus ASV dolāru, un tās būvniecība tiks uzsākta jau tuvākajā laikā.

Pagaidām gan nav informācijas, vai pilsētas iedzīvotājiem būs jāmaksā atsevišķa summa par uzturēšanos tur un cik liela varētu būt īres maksa par īpašumu.

Tiesa gan, tāpat vien jebkuram nebūs iespējams dzīvot šajā pilsētā. Projekta autori norāda, ka joprojām tiek domāts, kādi kritēriji tiks izvirzīti potenciālajiem iedzīvotājiem.

Projektētāji norādījuši, ka šādas peldošās pilsētas ir cilvēces nākotne: “Klimata pārmaiņu dēļ pasaule sāk applūst, un šādas pilsētas ir vienīgais veids, kā mēs varam pielāgoties klimata pārmaiņām. Tā vietā, lai cīnītos ar ūdeni, mums ir jāiemācās sadzīvot ar to harmoniski.”

0 Komentāru