“Android” Latvijā pārspēj līdzšinējo līderi “Windows 7”

Komentāri
“Android” Latvijā pārspēj līdzšinējo līderi “Windows 7”
REUTERS/SCANPIX

Augustā visvairāk lietotā operētājsistēma Latvijā bija “Android”, kura, lai no Latvijas pievienotos vietējām tīmekļa vietnēm, lietota 26,7% gadījumu, liecina starptautiskā interneta izpētes un konsultāciju uzņēmuma “Gemius” pētījuma “gemiusRanking” dati.

Tādējādi “Android” kļuvusi par populārāko operētājsistēmu Latvijā, apsteidzot kopš 2012.gada aprīļa vadībā esošo “Windows 7”. “Windows 7” augustā, lai no Latvijas pievienotos vietējām tīmekļa vietnēm, tika lietota 26,5% gadījumu.

Nedaudz zemāk, trešajā vietā augustā bija “Windows 10”, kas lietota 23,6% gadījumu.

“iOS” 2017.gada augustā lietota 8,3% gadījumu, “Windows 8.1.” – 6,2%, bet vairāk nekā divus gadus neuzturētā un ievainojamā operētājsistēma “Windows XP” augustā lietota 4,2% gadījumu. Savukārt “Mac OS X” lietota 1,7% gadījumu, “Windows 8” – 0,8% gadījumu.

Pērn augustā visvairāk lietotā operētājsistēma bija “Windows 7” ar 33,2%, otrajā vietā bija “Windows 10” ar 21,5% bet labāko trijnieku noslēdza “Android” ar 19,4% gadījumu.

“Windows 7” kļuva par populārāko operētājsistēmu Latvijā 2012.gada sākumā, apmēram trīs gadus pēc nokļūšanas tirgū. Līdz tam stabila līdere bija “Windows XP” operētājsistēma.

“gemiusRanking” aplūko statistiku par operētājsistēmām, kuras izmanto personas, kuras no Latvijas pievienojas Latvijas tīmekļa vietnēm. Statistika ir balstīta uz lapu skatījumu skaitu attiecībā uz “gemiusTraffic” pētījumā iekļautajām tīmekļa vietnēm.

Lasi vēl