Amazon draud pārcelt bezpilota lidaparātu izmēģinājumus prom no ASV

Komentāri
Amazon draud pārcelt bezpilota lidaparātu izmēģinājumus prom no ASV
Foto: AFP/SCANPIX

ASV interneta tirdzniecības gigants Amazon paziņojis, ka apsver iespēju pārcelt bezpilota lidaparātu izmēģinājumus sūtījumu piegādēm no Amerikas Savienotajām Valstīm uz citurieni, jo ASV regulatori kavējas ar attiecīgo atļauju izsniegšanu.

Amazon viceprezidents Pols Maiseners vēstulē ASV Federālajai aviācijas administrācijai (FAA) norādīja, ka, laikus nesaņemot apstiprinājumu izmēģinājumu veikšanai, uzņēmums sāks veikt izmēģinājumus citur.

Vēstulē norādīts, ka šīs izmēģinājumu vietas ļauj Amazon ātri uzbūvēt un pārveidot lidaparātus Prime Air, konstruējot jaunus dizainus un veicot uzlabojumus.

Amazon cerēja attīstīt bezpilota lidaparātu projektu ASV, tostarp radot jaunas darbavietas un veicot investīcijas, bet regulatori nav atraduši iespēju dot projektam zaļo gaismu, norādīts vēstulē.

Amazon dibinātājs Džefs Bezoss šonedēļ paziņoja, ka cer virzīties uz priekšu ar bezpilota lidaparātu izmantošanu preču piegādē, bet noteikumi un regulas to var aizkavēt. Tādējādi citās valstīs bezpilota lidaparātu piegādes varētu tikt ieviestas ātrāk nekā ASV.

Amazon pagājušajā gadā paziņoja, ka plāno attīstīt piegāžu sistēmu, kurā mazākās paciņas varētu tikt piegādātas mazāk nekā 30 minūšu laikā.

Lasi vēl