Komentāri

Gadumijā aktivizējušies krāpnieki internetā un pieaudzis krāpniecisko e-pastu sūtījumu skaits. Palielinājusies gan inficētu e-pastu izplatība, izsūtītas arī viltus vēstules nolūkā izkrāpt naudu.

Gada beigās cilvēki ir aktīvāki elektroniskajā vidē: veic vairāk maksājumu, darījumu un pirkumu, līdz ar to līdzīgi kā citus gadus arī pērnā gada nogalē krāpnieki internetā aktivizējās un pieauga krāpniecisko e-pastu sūtījumu skaits.

Kā piemēru Cert.lv min šajās svētku brīvdienās izsūtītas viltus vēstules, kurās brīdināti Swedbank klienti par it kā bloķētu kontu. Vēstuļu nolūks bija izkrāpt naudu, aicinot klientus ievadīt savus lietotāja datus viltus vietnē.

Komercbanku asociācija norāda, – ja rodas aizdomas, ka ir krāpniecība, noteikti jāsazinās ar banku.

Tāpat tiek sūtīti arī viltus ziņojumi, ka ir pienākusi paciņa un lūdz ievadīt adresi, kredītkartes vai citus datus, ko pēc tam arī var krāpnieciski izmantot.

Gada nogalē būtiski palielinājās arī inficētu e-pastu izplatība grāmatvežiem, kurā it kā atsūtīts neapmaksāts rēķins, bet atverot e-pastā pievienoto pielikumu, dators tiktu inficēts vai nu ar trojāni, kas veic banku datu zādzību, vai ar šifrējošo izspiedējvīrusi.

Cert.lv gan norāda, ka pagājušajā gadā uzbrukumu un krāpniecības gadījumu skaits internetā kopumā ir mazinājies, tomēr incidentu nopietnība turpina augt un tie kļūst arvien bīstamāki.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl