90% digitālo ierīču lietotāji pakļauj sevi hakeru uzbrukumiem

0 Komentāru
90% digitālo ierīču lietotāji pakļauj sevi hakeru uzbrukumiem
FOTO: LETA

Kaspersky Lab nesenā patērētāju aptauja liecina, ka tagad digitālās ierīces ir personīgās informācijas un personas datu bagātību atslēga, jo 88 % lietotāju šāda veida ziņas glabā savās ierīcēs.

Tā kā daudzas ierīces joprojām nav aizsargātas, lietotāju digitālie līdzgaitnieki viegli var kļūt par viņu viltus draugiem, kas atver logu kibernoziedzniekiem, pa kuru var nozagt un izmantot konfidenciālus un informatīvus datus.

Runājot par informācijas uzticēšanu digitālajām ierīcēm, gandrīz puse (48 %) lietotāju tajās glabā savu e-pasta un tiešsaistes kontu paroles un pieteikšanās informāciju un vairāk nekā ceturtdaļa (28 %) izmanto šīs ierīces, lai glabātu finanšu datus, tostarp bankas rekvizītus, maksājumu akreditācijas datus un PIN kodus.

Varbūt lietotājiem ir ērti, ka šī informācija ir pa rokai, ieejot kontā vai maksājot rēķinu internetā, taču vienlaikus tas padara šīs ierīces ļoti pievilcīgas un potenciāli ienesīgas kibernoziedzniekiem.

Pārliecinošam respondentu vairākumam (87 %) vispopulārākās ierīces personīgās informācijas, tostarp e-pasta vēstuļu, kontaktinformācijas un konfidenciālas informācijas, glabāšanai ir viedtālruņi, kam cieši seko datori (84 %) un planšetdatori (76 %).

Tomēr, neraugoties uz personīgās informācijas glabāšanas digitālajās ierīcēs pieaugumu, divi no pieciem (17 %) planšetdatoru lietotājiem atzīst, ka viņu ierīcēm nav ne paroles aizsardzības, ne drošības risinājuma.

Tas pats attiecas uz 13 % viedtālruņu lietotāju un 3 % datorlietotāju. Šo lietotāju uzticības ierīces ļoti viegli var pārvērsties digitālajos viltusdraugos, kas izpauž viņu noslēpumus un atklāj konfidenciālu informāciju.

Kiberpratības trūkumu un nespēju aizsargāt ierīces, ja tās nonāk negodīgās rokās, papildus apstiprina cits nesens Kaspersky Lab tests.

Tajā tika konstatēts, ka tikai 8 % lietotāju nekavējoties izdzēš personīgo informāciju no savām ierīcēm, un tikai divas no piecām (17 %) personām veido ar paroli aizsargātas mapes personiskajai un konfidenciālajai informācijai.

Nieka 7 % šifrē datus, lai pasargātu tos no nevēlamiem skatieniem. Vēl ļaunāk, ka ceturtdaļa (27 %) lietotāju uzskata — viņiem vispār nav konfidenciālas informācijas, lai gan gandrīz visi lietotāji savās ierīcēs glabā paroles, pārlūka vēsturi, kontaktpersonu sarakstus, vēstules un daudz ko citu, kam visam būtu jābūt konfidenciālam.

Lai nodrošinātu, ka jūsu digitālais līdzgaitnieks nepārvēršas par digitālo viltusdraugu, Kaspersky Lab iesaka vienmēr veidot spēcīgas paroles gan ierīcēm, gan tiešsaistes kontiem, instalēt uzticamu drošības risinājumu un būt uzmanīgiem, kad piekļūstat tīmekļa vietnēm un lejupielādējat lietotnes, jo īpaši, ja tiek izmantoti nedroši Wi-Fi tīkli.

0 Komentāru