9 lietas, ko “Android” viedtālruņi spēj labāk nekā “iPhone”

7 komentāri
9 lietas, ko “Android” viedtālruņi spēj labāk nekā “iPhone”
Foto: REUTERS/SCANPIX

To, ka ar jauno “iPhone 6” un operētājsistēmu iOS8 kompānija “Apple” demonstrē tās iespējas, kuras “Android” lietotājiem kādu laiku jau pieejamas, tīmeklī paziņojuši vairāki eksperti. Tad nu, lūk, deviņos punktos parādām, pie kā “Apple” vēl būtu jāpiestrādā.

Piemēram, “iPhone 6” un “iPhone 6+” būs pirmie viedtālruņi, ko “Apple” laiduši apgrozībā ar iebūvētu NFC tehnoloģiju. Tas nozīmē, ka datu pārsūtīšana un maksājumu veikšana tiks atvieglota, “iPhone” savienojot ar otru saderīgu ierīci. Taču šī tehnoloģija nav jaunums “Android” ierīcēs, turklāt joprojām ir daudz funkciju, kuras spēj veikt tikai “Android” tālruņi.

Būtiskākās “Android” priekšrocības pār “iPhone” apkopojis medijs Business Insider”.

Baterijas nomaiņas iespēja

Foto: Flickr.com/Jim Sher

Foto: Flickr.com/Jim Sher

Daudzi “Android” tālruņi, kā, piemēram, Galaxy S5 un LG G3, sniedz iespēju noņemt aizmugurējo korpusu un izņemt bateriju. Tas palīdz gadījumos, kad tālrunis izlādējas ātrāk, nekā cerēts, un ir rezerves akumulators. “iPhone” gadījumā tas nav iespējams, jo šajā ierīcē akumulatoru izņemt iespējams tikai ar “Apple” darbinieku palīdzību.

“Android” ir pilnvērtīgākas “multitasking” iespējas

“Android” tālruņu ražotāji cenšas pilnveidot iespējas jaunākajos modeļos, un gan LG, gan Samsung tālruņos ir iespējams atvērt vairāk par vienu aplikāciju un tās izmantot reizē. “iPhone” ražotājam šajā jomā vēl jāpiestrādā.

Viedtālruņa uzlāde ar microUSB kabeli

Foto: Flickr.com/Masayuki Igawa

Foto: Flickr.com/Masayuki Igawa

Lai uzlādētu “Android” tālruni, var izmantot jebkuru microUSB kabeli. Savukārt,  “iPhone” telefoniem nepieciešams oriģināls, “Apple” izgatavots lādētājs, kuru nevar aizstāt. Tādējādi, ja ar savu “iPhone” dodies ciemos pie drauga, kuram ir “Android” tālrunis, neaizmirsti lādētāju!

microHDMI priekšrocības ar to nebeidzas

“Android” telefonus, izmantojot microHDMI kabeli, iespējams pieslēgt arī pie televizora. To nepiedāvā visi “Android” telefoni, taču viens no tādiem ir, piemēram, Motorola Droid. Vienīgā universālā ligzda, ko piedāvā “iPhone”, ir  austiņām.

Iespēja palielināt viedtālruņa fizisko atmiņu ar microSD kartēm

Foto: Flickr.com/Daniel Sancho

Foto: Flickr.com/Daniel Sancho

Ja Tev telefonā svarīgākais ir liela atmiņa, tad iegādājies lētāku “Android” telefonu ar mazāku atmiņu un ievieto tajā microSD atmiņas karti. Šāda iespēja ir daudziem “Android” telefoniem. Tikmēr “iPhone” nepiedāvā palielināt telefona fizisko atmiņu. Failus gan vienmēr iespējams uzglabāt iCloud.

“Android” ir plašāks īsceļu piedāvājums ērtākai ierīces pārvaldīšanai

Lielākā daļa “Android” telefonu piedāvā vairākus ”Ātros iestatījumus” jeb īsceļus , kas darbojas ar pirkstu novelkot no ekrāna augšas līdz apakšai. Piemēram, Galaxy S5 piedāvā 20 ātros iestatījumus, kas iekļauj baterijas taupīšanas režīmu, WiFi savienojuma ieslēgšanu/izslēgšanu u.c.  Savukārt “iPhone” piedāvā tikai 10 īsceļus.

“Android” iespējama plašāka iestatījumu pielāgošana

Šī iespēja patiks tiem, kuriem svarīga maksimāla telefona personalizēšana. “Android” telefonos, pateicoties tādām lietojumprogrammām kā Buzz Launcher un Aviate, iespējams veikt daudz vairāk nekā tikai nomainīt fona attēlu.

Izmanto “Android” tālruni kā tālvadības pulti

Daudzi “Android” telefoni piedāvā izmantot infrasarkano staru, lai savu telefonu vari uzstādīt kā televīzijas, kondicioniera un citu ierīču tālvadības pulti.

Iespēja pielāgot telefonu savam stilam

Foto: AFP/SCANPIX

Foto: AFP/SCANPIX

Nereti “Android” tālruņi piedāvā iespēju nomainīt aizmugurējo korpusu, tādējādi mainot telefona ārējo izskatu. To, piemēram, modes dāmas var izmantot, lai pieskaņotu savu viedtālruni apģērbam vai noskaņojumam.

7 komentāri