7 lietas, ar kurām tev nekādā gadījumā nevajadzētu dalīties Facebook

0 Komentāru
7 lietas, ar kurām tev nekādā gadījumā nevajadzētu dalīties Facebook
REUTERS/SCANPIX

Facebook ir lieliska platforma, lai dalītos ar savas dzīves krāšņākajiem notikumiem ar draugiem un ģimenes locekļiem, kurus reālajā dzīvē tik bieži nevaram sastapt. Taču, lai arī Facebook piedāvā virkni privātuma filtru, ir dažas lietas, ar kurām daloties, sliktākajā gadījumā, var tikt apdraudēta tava drošība.

Tavs dzimšanas datums

Kādēļ Facebook nevajadzētu publicēt savu dzimšanas datumu. Viss ir vienkārši – viens no izplatītākajiem interneta vietņu veidiem, kā atjaunot aizmirstu lietotāja paroli, ir jautājums par dzimšanas datumu. Tādēļ, ja šī informācija ir publiski pieejama, to var izmantot arī nelabvēļi. Protams, sava dzimšanas datuma slēpšana neļaus saņemt simtiem virtuālu laba vēlējumu dzimšanas dienā, taču samazinās risku, ka kāds izmanto Tavus dzimšanas datus nelāgiem mērķiem.

Nemitīgi ”iečekoties” vietās, kuras apmeklē

Problēma ar atzīmēšanos vietās, kur tu atrodies, piemēram, lidostā, ceļojot uz kādu no brīvdienu galamērķiem, skaidri pasaka – mājās tu nebūsi vairākas dienas vai pat nedēļas. Vai tā būtu arī informācija, kuru tu liktu uz sava dzīvokļa durvīm?

Tavu bērnu fotogrāfijas

Nav teikts, ka bērnu fotogrāfijas nevajadzētu publisko itin nemaz, taču, ja nevēlies, lai tavu bērnu bildes aplūko visa pasaule, izmanto aplikāciju Facebook Moments, kas īpašu vērību pievērš privātumam.

Detaļas par tavu darbu

Nekā slikta nav, ja Facebook tu sniedz informāciju par to, cik lielisks ir tavs darbs, taču nekad nevajag ieslīgt šajā tēmā pārāk sīkās detaļās – it īpaši, ja tiek diskutēts par kaut ko, kas nesaistītiem cilvēkiem varētu šķist negatīvs. Atturies no priekšnieku vai kolēģu aprunāšanas – interneta pasaule ir tik maza, un šī informācija var nonākt pie cilvēkiem, kuriem tā nav paredzēta. Tāpat nekad nesniedz nekādu informāciju par savas darba vietas nākotnes plāniem. Tu taču vēlies, lai darba devējs respektē Tavu privātumu, tad nodrošini arī to pašu no savas puses.

Privātas sarunas uz Facebook sienas

Šādu parādību mēs Facebook redzam ikdienas – tā vietā, lai kaut ko apspriestu privātās vēstulēs, ik pa laikam cilvēki to dara publiski – uz savas vai draugu Facebook sienām. Ja to dari arī Tu, atceries – nekādā gadījumā nepublicē tur tādus datus kā savu mobilā tālruņa numuru vai e-pastu. Neriskē – izmanto Messenger aplikāciju.

Informācija, kas ļauj uzminēt, kāda ir tava parole

Kā sauc tavu mājas mīluli? Kurā skolā tu gāji? Kāds ir tava pirmā skolotāja vārds? Šie ir daži no jautājumiem, kurus mēdz uzdod interneta vietnes, ja esi aizmirsis savu paroli. Līdz ar to neiesakām publicēt šāda veida informāciju. Savukārt, turpmāk izvēloties ”drošības jautājumu”, piemēram, savas e-pasta paroles atjaunošanai, ieteicams izvēlēties kādu no sarežģītāk atbildamiem jautājumiem.

Publiski ieraksti kopumā

Tevis paša interesēs ir savus Facebook ierakstus padarīt skatāmus tikai saviem draugiem, nevis visai Facebook ”komūnai” kopumā. Turklāt tas ir tik vienkārši!

Vienkāršs veids, kā atrast un izdzēst visu, kas par tevi parādās Google

0 Komentāru