Komentāri
49% interneta lietotāju nav pārliecināti par internetbanku drošību
FOTO: LETA

”Gandrīz puse jeb 46 % interneta lietotāju uzskata, ka ir drošāk apmeklēt banku filiāles nekā pārvaldīt finanses tiešsaistē. Neraugoties uz šīm bažām, vairums izpilda internetā kādus maksājumus, bet daudzi neveic pat pamata drošības pasākumus, tādējādi apdraudot savu naudu un banku reputāciju,” liecina Kaspersky Lab un B2B International veiktās aptaujas dati.

Viens no visvienkāršākajiem veidiem, kā uzbrucēji var iegūt piekļuvi lietotāju kontiem, ir izlikšanās par sveša konta īpašnieku. To viņi var izdarīt, iegūstot informāciju par kontu no pikšķerēšanas lapas, kur lietotāji, neko nenojaušot, norāda savus lietotājvārdus un paroles, vai arī pārtverot datus ar banku Trojas zirgiem, kad lietotāji apmeklē savas bankas īsto tīmekļa vietni. Turklāt šādiem uzbrukumiem ir pakļauti gan tradicionālie datori, gan mobilās ierīces.

Pētījumā tika konstatēts, ka 49 % lietotāju jūtas neaizsargāti, veicot finansiālos darījumus internetā. Tomēr, par spīti bažām, lielākā daļa interneta lietotāju kaut vai retumis, bet veic tiešsaistes maksājumus: 76 % aptaujāto tam izmanto savus galddatorus vai klēpjdatorus, 22 % izmanto planšetdatorus, 30 % izmanto savus viedtālruņus, un 12 % Smart TV īpašnieku atzina, ka šādām darbībām izmanto savus viedos televizorus. Piedevām saskaņā ar aptaujas datiem katrs piektais lietotājs neko nedara, lai aizsargātu savu finansiālo informāciju internetā.

Viens no nepietiekami drošu tiešsaistes maksājumu problēmas risinājumiem ir krāpšanas novēršanas daudzlīmeņu platforma Kaspersky Fraud Prevention, kas ir izstrādāta tieši bankām. Kaspersky Fraud Prevention nodrošina finansiālās informācijas aizsardzību klientu ierīcēs, tādējādi palielinot viņu lojalitāti un samazinot bankas riskus, kam nevajadzēs izmeklēt incidentus, izmaksāt kompensācijas un atjaunot savu reputāciju pēc drošības pārkāpuma. Platforma palīdzēs aizsargāt gandrīz visu ierīču īpašniekus, vai tā būtu Windows PC,Mac, Windows Phone, Android vai iOS.

Lasi vēl