25% interneta lietotāju ir uzlauzts konts un ”nozagta” personiskā informācija

0 Komentāru
25% interneta lietotāju ir uzlauzts konts un ”nozagta” personiskā informācija
FOTO: LETA

Pēdējo 12 mēnešu laikā katram ceturtajam interneta lietotājam ir uzlauzts vismaz viens tiešsaistes konts, kas izraisījis nepiederīgu ziņojumu nosūtīšanu lietotāja vārdā, kuros dažkārt bija iekļauta ļaundabīga saite, un personiskās informācijas zudumu vai zādzību, secināts Kaspersky Lab un B2B International pētījumā.

Taču cits pētījums parāda, ka, neraugoties uz to, tikai 38% patērētāju veido stipru paroli katram kontam un vairāk nekā puse (57 %) glabā paroles nedrošās vietās.

Papildus to personu skaitam, kam pašiem ir bijis uzlauzts konts, trešdaļa (32%) respondentu pazīst kādu, kura konts ir bijis uzlauzts. Hakeru uzlauzto kontu veidi ietver e-pastu (11%), sociālo mediju tīklus (11%) un internetbanku vai preču iegādes kontus (7%), vietnes, ko daudzi patērētāji izmanto diendienā un kas nodrošina viņu saikni ar darbu un tuvākajiem draugiem un ģimeni.

Šā pētījuma gaitā ir konstatēts, ka hakeri var nodarīt kaitējumu ne vien bankas kontu atlikumam, bet arī attiecībām. 35% kontu uzlaušanas upuru ir atklājuši, ka bez viņu atļaujas viņu kontos ir publicēti paziņojumi vai atjauninājumi, vai arī nosūtīti no tiem, un 29% ir uzzinājuši, ka draugi ir noklikšķinājuši uz ļaundabīgas saites ziņojumā, kas acīmredzami ir pienācis no viņiem.

Galvenais hakeru mērķis ir personas dati un identitāte. Pēc sekmīga uzbrukuma 26% cietušo zaudēja personas informāciju un datus, un 26% gadījumu dati tika nozagti un vēlāk izmantoti noziedzīgās darbībās, piemēram, neatļautiem darījumiem. Kopumā 36% visu respondentu pēdējo 12 mēnešu laikā ir saskārušies ar kādu identitātes apdraudējumu, kas galvenokārt ietvēra nevēlamu paziņojumu un personīgās informācijas, paroļu vai citu rekvizītu pieprasījumu.

Tikai 38% lietotāju parūpējas par jaunas, stipras paroles sastādīšanu katram kontam, ko viņi izveido. Turklāt vairāk nekā puse (57%) glabā paroles nedrošās vietās, tostarp pieraksta tās uz lapiņas vai saglabā mobilajā tālrunī.

0 Komentāru