2045. gadā cilvēki paši daļēji kļūs par robotiem

1 komentārs

Kamēr šā gada izskaņā eksperti cenšas prognozēt to, kas mūs varētu sagaidīt nākamajā gadā, tehnoloģiju jomas profesionāļi nākuši klajā ar savu redzējumu par to, kā pasaule izskatīsies 2045. gadā.

Secinājumi ir tādi, ka tuvajā nākotnē planētu apdzīvos miljardiem cilvēku un arī – miljardiem robotu. Tieši pēdējie veiks visus grūtos, vienmuļos un tehniskos darbus, ziņo Kaspersky Lab pārstāvji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Cilvēks pats daļēji kļūs par robotu

Kamēr visus grūtos darbus paveiks roboti, ļaudis varēs nodarboties ar programmatūru pilnveidošanu. Tas nesīs pārmaiņas arī informāciju tehnoloģiju nozarē – to nākotnē pārpludinās daudzi jo daudzi uzņēmumiem, kas izstrādās programmas robotiem. Līdzīgi tam, kādos apjomos tagad tiek izstrādātas lietojumprogrammas, ko cilvēki var brīvi lejupielādēt un instalēt.

Daļēji par robotu kļūs arī pats cilvēks. Proti, transplantoloģijā tiks izmantoti mākslīgie orgāni ar elektronisko vadību, tāpēc protezēšana pārvērtīsies par samērā ikdienišķu operāciju. Savukārt ļoti maza izmēra roboti – nanoroboti varēs iekļūt cilvēka organismā, lai piegādātu zāles slimajām šūnām vai veiktu mikrooperācijas. Īpaši uzstādīti sensori nepārtraukti uzraudzīs cilvēka veselības stāvokli un nosūtīs visu informāciju uz mākoņglabātavu, kas būs pieejama ārstējošajam ārstam. Tas viss veicinās ļaužu dzīves ilguma ievērojamu palielināšanos, informē Kaspersky Lab.

Nākotnes māja – pilnībā automatizēta

Jau pēc 30 gadiem cilvēki dzīvos tā dēvētajās viedajās mājās, kur, piemēram, siltuma un mitruma līmeņa regulēšana būs automatizēta. Mājas pārvaldības programma uzņemsies rūpes par enerģijas, ūdens, pārtikas un izejmateriālu krājumu izlietošanu un papildināšanu. Tikmēr cilvēkam būs jārūpējas tikai par to, lai viņa bankas kontā ir nauda, par kuru šo komfortu nodrošināt.

3D printeri ražos gan apģērbus, gan būvmateriālus

Vienlaikus aizmirstībā nogrims ne tikai ļaužu parastās ikdienas rūpes, bet izzudīs arī vairāku lietu ražošana. Daudzsološie 3D printeri cilvēkam dos iespēju projektēt un patstāvīgi izgatavot visu vajadzīgo, sākot no sadzīves priekšmetiem, piemēram, traukiem un apģērba, līdz celtniecības blokiem topošajai ārpilsētas mājai.

Gaidāma personālā datora nāve

Runājot par personālo datoru, kas aizsāka IT bumu, šķiet, ka līdz 2045. gadam tas nenodzīvos. Precīzāk – nebūs viena rīka darbam ar datiem, kāds pašlaik būtībā ir dators. Ierīču daudzveidība noteikti palielināsies, un visas mūsdienu personālajam datoram raksturīgās funkcijas tiks vienmērīgi sadalītas starp dažādām ierīcēm un tehnoloģijām. Piemēram, finanšu analīzi veiks nevis grāmatvedis savā lokālajā datorā, bet gan uzraudzības iestādes serveris.

Tomēr ne visus cilvēkus uz Zemes priecēs ”gaišā nākotne” ar robotiem, automatizētu pārvaldību un viedajām mājām. Līdztekus tehnoloģiju aktīvai attīstībai noteikta ļaužu kategorija neatzīs tās. Šie IT progresa ienaidnieki nelietos viedās sistēmas un tehniku, neizmantos robotus noteiktu veidu darbu izpildei, un, protams, viņiem nebūs nekādas digitālās identitātes.

Kaspersky Lab galvenais antivīrusu eksperts Aleksandrs Gostevs:

Ņemot vērā tehnoloģiju straujo attīstību, ko mēs pašlaik novērojam, ir grūti simtprocentīgi precīzi paredzēt, pie kā novedīs progress pēc dažām desmitgadēm. Tomēr nav šaubu, ka ar katru gadu tehnoloģijas kļūs arvien intelektuālākas. Savukārt cilvēkiem, kas tās rada vai izmanto, vajadzēs atbilst šim attīstības līmenim. Vismaz mēs esam pārliecināti, ka kibernoziedznieki noteikti darīs visu iespējamo, lai izmantotu visus IT sasniegumus savos ļaunprātīgajos nolūkos.

Tikmēr Latvijā, Daugavpilī, dzimusi meitene Viktorija Modesta sevi pozicionē kā pirmo popmūzikas mākslinieci pasaulē ar invaliditāti. Viņa videoklipā redzama ar dažādām stilizētām kājas protēzēm.

TOP komentāri

 • Njam
  0 0 0

  Njam

  Tikai neviens nav padomājis par šādiem trūkumiem:
  1) cilvēks tā jau degradējas, degradēsies vēl vairāk, jau tagad bez elektrības neprotam iztikt;
  2) magnētiskās vētras, kas spēs paralizēt visu šo sistēmu, līdz ar to nogalināt, jo orgānus darbinās elektronika;
  3) elektromagnētiskā lauka negatīvā ietekme uz cilvēka veselību;
  4) jaunas iespējas ieroču izstrādē - cilvēkus varēs nogalināt ātrāk un vieglāk, nevajadzēs pat sprāgstvielas, granātas, lodes u.t.t., pietiks ievadīt vīrusu programmatūrā vai attiecīgus nanorobotus;
  5) cilvēks sāks zaudēt kontroli pār saviem radījumiem, tie spēs iznīcināt visu cilvēci un Zemi.
  Tā lūk.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl