Pēc 14 gadu aizlieguma Ķīnā iznāk “Xbox One” konsole

Pievienot komentāru
Pēc 14 gadu aizlieguma Ķīnā iznāk “Xbox One” konsole
Foto: AFP/SCANPIX

ASV tehnoloģiju gigants “Microsoft” pirmdien ar nedēļas nokavēšanos Ķīnā izlaidis spēļu konsoli “Xbox One”.

Bija iecerēts, ka 23. septembrī konsole nonāks pārdošanā Ķīnā pirmo reizi pēc 14 gadus ilguša aizlieguma. Kompānija neieslīga paskaidrojumos par atlikšanas iemeslu, tikai norādīja, ka vajagot vairāk laika.

Elektropreču tirdzniecības ķēdes “Suning” filiāles pārstāvis sacīja, ka veikals esot strādājis pēc pusnakts, lai lielākie videospēļu fani varētu iegādāties ilgi gaidīto produktu. Veikals bija pārdevis vairāk nekā 30 ierobežotā daudzumā izlaistās konsoles, kuru cena ir 4299 juaņas (551 eiro).

Vienkāršākā komplekta cena ir 3699 juaņas (474 eiro).

Daudzi pircēji pauda neapmierinātību ar to, ka pagaidām Ķīnā izlaistas tikai desmit videospēles, kas piemērotas “Xbox One” konsolei. Lielākā daļa no tām ir sporta vai autosacīkšu spēles, bet pārējās domātas maziem bērniem.

“Microsoft” apgalvo, ka tuvākajā laikā plānots izdot vēl 70 citas spēles.

Videospēles pakļautas cenzūrai, kas varētu aizliegt produktus ar seksuāli atklātu, vardarbīgu vai politisku saturu.

Cenas ir ievērojami augtākas nekā citās valstīs, piemēram, ASV. Tur “Xbox One” var iegādāties par 400 ASV dolāriem (314 eiro).

Jūlijā “Xbox One” tika pieteikta kā pirmā Ķīnā pieejamā spēļu konsole kopš 2000.gada. Tagad Ķīnas valdība atļāvusi ārvalstu firmām ražot konsoles Šanhajas brīvās tirdzniecības zonā pārdošanai vietējā tirgū.

“Microsoft” sāncensis “Sony”, kas ražo spēļu konsoli “PlayStation”, decembrī brīvās tirdzniecības zonā sāks sadarbību ar vietējām kompānijām, lai palaistu Ķīnas tirgū savu produktu.

Aģentūra AFP vēsta, ka “Microsoft” Ķīnā arī draudot pārbaude par monopolistiskām darbībām saistībā ar operētājsistēmu “Windows” un “Office” programmatūru.