11 noderīgas pogas bez ”Nepatīk”, ko vēl vajadzētu ieviest Facebook

Komentāri
11 noderīgas pogas bez ”Nepatīk”, ko vēl vajadzētu ieviest Facebook
LETA

Lieliski! Beidzot Facebook nācis klajā ar ziņu par iespēju atzīmēt ne vien ”Patīk”, bet arī ”Nepatīk”. Šī bija ziņa, ko daudzi jau sen bija gaidījuši.

”Mēs negribam pārvērst Facebook par forumu, kur cilvēki balso ”par” vai ”pret” kāda cita cilvēka ierakstiem. Neviens nevēlas piedzīvot to, ka ir dalījies ar kaut ko svarīgu, taču kāds cits ”nobalso” to nost,” paudis Facebook izveidotājs Marks Cukerbergs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līdz ar to medijs Inc.com piedāvā M. Cukerbergam vēl 11 pogas, kas varētu būt noderīgas. Portāls Skaties.lv iedvesmojies no tā un piedāvā Latvijas apstākļiem pielāgotu Facebook pogu sarakstu!

OK! Šī, iespējams, ir poga, ko cilvēki grib Facebook redzēt visvairāk. Proti, neitrāli paziņot, ka viņi ir redzējuši šo Facebook ierakstu, taču viņiem nav īpaša viedokļa par to. Ļoti noderīga “Ok” poga varētu gadījumos, kad Facebook ierakstā paustā informācija nav pietiekama, lai cilvēks varētu formulēt savu attieksmi – tas ir labi vai slikti. Piemēram, ieraksts ”es šķiros” vai ”pēdējā diena ABC uzņēmumā”.

Es tevi “troļļoju”! Cik daudz laika gan mēs aiztaupītu sev, ja tā vietā, lai uzsāktu interneta “troļļošanu” pie kāda cilvēka ieraksta Facebook, mēs vienkārši varētu uzspiest pogu – “Es “troļļoju””!

Meh! Šis ir pirmās pogas ”Ok” radinieks, tikai ar izteiktāku vienaldzīgo emociju. Proti, šī poga skaidri norāda, – ierakstu esi redzējis, taču tas tevī nespēj raisīt it nekādas emocijas.

Līdzjūtība! Lūk, šī poga ir pat vairāk nepieciešama par pogu ”Nepatīk”, ja vēlies paust savu nožēlu un līdzjūtību cilvēkam, kura dzīvē tiešām pienākusi melnā svītra. Ja kāds Facebook ierakstījis patiesi skumju ziņu, piemēram, par to, ka mūžībā aizgājis kāds tuvs cilvēks, vai tiešām poga ”Nepatīk” ir tas, ko tādā brīdī paust?

Skepse! Šī poga varētu būt noderīga, lai reaģētu uz ierakstiem, kas varētu radīt aizdomas – tie Facebook parādījušies, lai liktu autora dzīvei izskatīties rožainākai un aizraujošākai, nekā tā ir patiesībā.

Zīmulis! Šī poga daudz neatpaliek no ”skeptiskās pogas” un tiek lietota gadījumos, kad šķiet acīmredzams – cilvēks vienkārši zīmējas, un tas pat sāk krist uz nerviem. Piemērs ierakstam, kur varētu būt atbilstoši nospiest ”Zīmulis!”: ”Esmu tik noguris no publikas sajūsmas par manu lielisko runu TED konferences laikā, ka būs vien jāatlaižas lidmašīnas pirmās klases dīvāniņā un jābauda šefpavāra sarūpētās vakariņas un jāplāno savs atvaļinājums uz Kaliforniju!”

TMI (too much information) jeb “Pārāk daudz informācijas” – Skaidrs, ka šī poga palīdzēs norādīt, ka nu jau cilvēks ir gājis pārāk tālu un dalījies ar tādu informāciju, kas citiem pat licis sajusties neērti.

Kas tu esi? Šai pogai ir līdzīga nozīme kā TMI pogai, tomēr tā nes arī papildu vēstījumu – šis cilvēks tev ir maz pazīstams. Iespējams, ka esat tikušies tālajā 2011. gadā kādā pasākumā, taču tagad tev nākas lasīt par šā cilvēka ģimenes problēmām.

Mmmmm-hmmmmm. Šī poga ir kā radīta, lai atzītu – cilvēks ir veicis vienu no tiem ierakstiem, kurus vēlāk (pēc aptuveni sešām stundām, kad atkal būs skaidrā), visticamāk, nožēlos.

Jokupēteris! Šo podziņu varētu droši spiest tad, kad redzi – cilvēks nav vienkārši grib citus izāzēt. Piemēram, rakstot: ”Igaunijas armija grasās iebrukt Valgā!”. Te ne “Like”, ne “Dislike” pogas nelīdzēs.

Tādu cilvēku dēļ kā tu Latvija ir muļķu zeme! Šo pogu ieteicams izmantot vien retos gadījumos politiska rakstura ierakstiem, kuriem tu nepiekrīti. Piemēram, patlaban aktuālā bēgļu tēma ir lieliska vieta, kur rakstīt par to.

Ir vēl varianti? Raksti komentāros!

Lasi vēl