Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties!
Es saprotu
Kas ir cookies?
TV

Piektdiena, 23. aprīlis

Jurģis, Juris, Georgs

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

“Tehnoloģijas” aktualitātes

Latvijā ražots 3D ģipsis lūzumu ārstēšanai kļūst pieprasīts arī ārvalstīs

Latvijā ražots 3D ģipsis lūzumu ārstēšanai kļūst pieprasīts arī ārvalstīs 2

Izprintētais ģipsis, kas radīts Latvijā pirms pāris gadiem, tiek izmantots arvien biežāk, turklāt ne tikai cilvēkiem, bet arī suņiem un kaķiem. Ja gadījies salauzt roku vai kāju, var izdrukāt šo jauno un praktisko trīsdimensiju fiksācijas līdzekli jeb ģipsi. Turklāt šo inovatīvo ierīci labprāt sāk izmantot arī ārvalstīs.

Darbu sāk pirmais jauniešu biznesa ideju inkubators Baltijā

Darbu sāk pirmais jauniešu biznesa ideju inkubators Baltijā 1

Baltijā atklāts pirmais bezmaksas IT “Start-up” akselerators un biznesa ideju inkubators jauniešiem – “Fox Hub”. Vairāk nekā 150 pusaudžu vecumā no 11 līdz 19 gadiem kļuvuši par programmas dalībniekiem. Tuvāko četru mēnešu laikā viņi strādās pie savu IT produktu radīšanas un virzīšanas tirgū.

Latvijā kurjerdienestu vārdā uzdarbojas krāpnieki

Latvijā kurjerdienestu vārdā uzdarbojas krāpnieki 1

Latvijā uzdarbojas noziedznieki, kuri izkrāpj norēķinu karšu datus, imitējot populārus kurjerdienestu uzņēmumus. Cilvēkiem, kuri internetā vēlas pārdot preces, krāpnieki lūdz aizpildīt viltotas ”DPD Latvija” vai ”Omniva Latvija” mājaslapu kopijas, kurās ievadot maksājuma karšu datus, nauda nonāk krāpnieku rokās. Līdz šim policijā saņemti vairāk nekā 240 ziņojumi par šādiem gadījumiem.

Pieaudzis uzbrukumu skaits viedierīcēm mājsaimniecībās

Pieaudzis uzbrukumu skaits viedierīcēm mājsaimniecībās

Krietni pieaudzis uzbrukumu skaits privātajiem datoriem, maršrutētājiem, viedajiem televizoriem un citām iekārtām, kas ir pieslēgtas internetam, – par to ziņo informācijas tehnoloģiju uzraugi Latvijā “Cert.lv”.

Radikāļu apklusināšana, vai brutāla cenzūra? "Facebook" un "Twitter" skeptiķi meklē jaunas platformas

Radikāļu apklusināšana, vai brutāla cenzūra? "Facebook" un "Twitter" skeptiķi meklē jaunas platformas 4

Radikāļu apklusināšana, vai brutāla cenzūra? Internetā nerimst diskusijas par “Facebook” un “Twitter” rīcību, slēdzot politiķu un sazvērestības teoriju aktīvistu kontus. Iespējams, ka šie notikumi iekustinās jaunu digitālās migrācijas vilni, jo neapmierināti ir gan radikāļi, gan vārda brīvības cīnītāji. Kuriem jaunajiem soctīkliem šī varētu būt zelta stunda?

"Cert.lv": Ir bažas par krīzes laikā steigā izveidotiem internetveikaliem

"Cert.lv": Ir bažas par krīzes laikā steigā izveidotiem internetveikaliem 1

Kiberdrošības jomā šajā gadā izaicinājumu būs daudz, tostarp bažas rada krīzes laikā steigā izveidotie internetveikali, ceturtdien intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas Latvijā “Cert.lv” vadītāja Baiba Kaškina.

Lietotāju privātuma dēļ neiesaka izmantot "WhatsApp"

Lietotāju privātuma dēļ neiesaka izmantot "WhatsApp" 38

Pēdējo nedēļu laikā pamatīgas peripetijas skārušas viedtālruņu lietotni “WhatsApp”. To plaši lieto arī Latvijas iedzīvotāji. “WhatsApp īpašnieks “Facebook” paziņoja, ka turpmāk “WhatsApp” lietotāju dati tiks vairāk integrēti ar “Facebook”.

"Facebook" bloķē Trampa kontu uz "nenoteiktu laiku"

"Facebook" bloķē Trampa kontu uz "nenoteiktu laiku" 2

Sociālais tīkls “Facebook” bloķējis ASV prezidenta Donalda Trampa kontu uz “nenoteiktu laiku” par viņa centieniem kūdīt uz vardarbību ASV galvaspilsētā šajā nedēļā, ceturtdien paziņoja uzņēmuma vadītājs Marks Zakerbergs.

Cēsīs pensionārus Ziemassvētkos apdāvina, izmantojot dronu

Cēsīs pensionārus Ziemassvētkos apdāvina, izmantojot dronu 3

Vēl kāds jauninājums Ziemassvētku svinēšanas tradīcijā. Pirmo reizi Latvijā veikta dāvanu piegāde ar pilnībā attālināti vadītu bezpilota lidaparātu – dronu. Sadarbojoties trīs pašmāju uzņēmumiem, Vidzemē dzīvojošie seniori ar neparasto kurjeru dāvanās saņēma planšetes. Šis eksperiments mudina uzņēmējus kalt tālākus plānus, lai pāris gadu laikā šāda sūtījumu piegāde kļūtu par ikdienu. Un izrādās, Latvijai esot daudz priekšrocību!

Mākslīgais intelekts beidzot apmācīts runāt labā latviešu valodā

Mākslīgais intelekts beidzot apmācīts runāt labā latviešu valodā

Radīta mākslīgā intelekta balss, kas runā latviešu valodā un ir grūti atšķirama no dzīva cilvēka runas. Plaši zināmais tulkošanas un mākslīgā intelekta runas tehnoloģiju attīstītājuzņēmuma ”Tilde” speciālisti jau strādā pie jaunas lietotnes.

Stipendiju IT mācībām būs iespēja saņemt 190 sievietēm

Stipendiju IT mācībām būs iespēja saņemt 190 sievietēm

Stipendiju informāciju tehnoloģiju (IT) mācībām būs iespēja saņemt 190 sievietēm, kuras pieteiksies stipendiju programmai “She Goes Tech”, informēja nevalstiskās organizācijas “Riga TechGirls” vadītāja, valdes locekle un mentore Anna Andersone.