Rīgā notiek ģeotelpisko informācijas tehnoloģiju konference

Pievienot komentāru

Piektdien Rīgā notika Baltijas reģiona lielākais Ģeotelpisko informācijas tehnoloģiju pasākums, kas pulcēja simtiem interesentu.

Tehnoloģijas turpina attīstīties milzu soļiem, un lai sekotu aktualitātēm, sfēras speciālisti un interesenti pulcējās LU Zinātņu mājā – Baltijas reģiona līdz šim vērienīgākajā konferencē, kur uzstājās lektori no 10 pasaules valstīm un runāja par visdažādākajām tēmām, sākot ar mežu un atkritumu apsaimniekošanu, beidzot ar satelītu navigācijas un komunikācijas sistēmām, un brīvi pieejamiem karšu pārlūkiem.

“Satiekoties šīs jomas cilvēkiem no trim Baltijas valstīm, kas pati par sevi ir maza, šī ir lieliska iespēja mācīties vienam no otra, bet galvenais iepazīties, nodibināt labas, draudzīgas attiecības un, iespējams, kaut kur nākotnē startēt kopīgi,” par konferenci saka tās organizēšanas idejas līdzautors Mareks Kilups.

Ģeotelpisko informācijas tehnoloģiju dati – skan visai sarežģīti, bet ar to mēs saskaramies ikdienā un teju visās dzīves sfērās – ģeotelpiskie dati mums palīdz orientēties autoceļu kartēs, daudzi uzņēmumi tos izmanto, lai efektīvāk darbotos biznesā, bet pašvaldības-  objektu un teritoriju apsaimniekošanā.

“Mēs redzam, ka kļūstam aizvien mobilāki, katru gadu tas mobilitātes jautājums kļūst arvien aktuālāks, tāpēc mēs attīstām mobilos risinājumus, mēs nodrošinām to, lai cilvēki visas savas ģeotelpiskās vajadzības var izdarīt mobilajā telefonā, planšetē, gan ievākt datus, gan saņemt visu nepieciešamos informāciju neejot līdz birojam, bet atrodoties kaut vai mežā uz celma sēžot,” stāsta Ģeotelpisko datu informācijas tehnoloģiju eksperts Māris Kuzmins.

Viena no konferences pamattēmām – datu brīvāka pieejamība un praktiska izmantošana ikdienā un uzņēmējdarbībā.

“Galvenais uzdevums pie kā strādā nozare, protams, ir datu precizitāte, lai varētu maksimāli kvalitatīvi šos datus izmantot. Kā arī tas, lai šie dati būtu pieejami maksimāli plašākam cilvēku lokam. Protams, ir arī tehnoloģijas attīstības virzieni. Piemēram, mākslīgais internets, datu analīze,” stāsta konferences organizatore Elīna Jakubaņeca.

Ģeotelpisko IT konferences Rīgā, sadarbojoties Baltijas valstīm notiek jau trešo gadu un plānots, ka tradīcija turpināsies, iespējams, aptverot vēl lielāku reģionu.