Radīta jauna mobilā aplikācija, kas palīdzēs cilvēkiem ar ziedputekšņu alerģiju

0 Komentāru

Jaunākās prognozes liecina, ka jau 31. martā būtiski palielināsies alkšņa ziedputekšņu koncentrācija gaisā. Šis koks ir viens no agresīvākajiem Latvijas alergēniem.

23 metu augstumā uzstādītais putekšņu sporu uztvērējs ļauj pētniekiem iegūt precīzu informāciju par to, kādi ziedputekšņi un cik daudz koncentrējas gaisā diennakts laikā. Pirmie Latvijā sāk ziedēt lazdas un alkšņi, pēc tam īve, kadiķis, kārkli, vītoli un visbīstamākais alergēns – bērzs. Tā ziedputekšņu klātbūtne gaisā tiek prognozēta uz aprīļa beigām, maija sākumu.

Lai atvieglotu pacientiem dzīvi, zinātnieki izstrādājuši mobilo aplikāciju “Pasyfo”. Ar tās palīdzību var uzzināt gan ziedputekšņu koncentrāciju konkrētā dienā, konkrētā vietā, gan arī izveidot savu individuālo prognozi trim dienām, katru dienu novērojot un ievadot savus simptomus.

Olga Ritenberga
Latvijas Universitātes pētniece

Tās prognozes ir pieejamas tieši viņam. Nevis vispārējas prognozes par situāciju Eiropā vai Latvijā, bet tieši par viņa organisma atbildes reakciju uz kaut kādu noteiktu piesārņotāju koncentrāciju gaisā. Un šī lietotne tātad ņem vērā gaisa piesārņojuma līmeni, putekšņu daudzumu gaisā un meteoroloģisko situāciju.

Jaunā aplikācija sākumā būs pieejama Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem, bet pēc tam to plānots lietot visā Eiropā.

0 Komentāru