Pie ES balvas novatorēm tikušas trīs uzņēmējas

0 Komentāru
Pie ES balvas novatorēm tikušas trīs uzņēmējas
PN/SCANPIX

Briselē notikušajā Eiropas Inovācijas padomes samitā Eiropas Komisija (EK) paziņojusi šā gada ES balvas novatorēm ieguvējas – trīs uzņēmējas no Nīderlandes, Dānijas un Izraēlas, informēja EK pārstāvniecības Latvijā Preses nodaļā.

ES balva novatorēm pauž atzinību tām talantīgākajām uzņēmējām no visas Eiropas Savienības (ES) un pamatprogrammas “Apvārsnis Eiropa” asociētajām valstīm, kuras izveidojušas veiksmīgu uzņēmumu un inovāciju ienesušas tirgū. To finansē no pamatprogrammas “Apvārsnis Eiropa” un pārvalda Eiropas Inovācijas padomes un Mazo un vidējo uzņēmēju izpildaģentūra (EISMEA).

Starp neatkarīgu ekspertu žūrijas atlasītajām uzvarētājām ir uzņēmuma “Nico-Lab”, kas piedāvā jaunākās tehnoloģijas, lai palīdzētu ārstiem uzlabot neatliekamo medicīnisko palīdzību, līdzdibinātāja un izpilddirektore Mirele Borša no Nīderlandes. Tāpat balva piešķirta digitālās platformas “Land”, kas saīsina un digitalizē pārtikas piegādes ķēdi, nodrošinot vieglu piekļuvi kvalitatīvai pārtikai, līdzdibinātājai un izpilddirektorei Matildei Jakobsenai no Dānijas un uzņēmuma “Tarsier Pharma”, kas izstrādā revolucionārus medicīniskus risinājumus autoimūnu un iekaisuma acu slimību ārstēšanai, dibinātājai un izpilddirektorei Dafnei Lengfordai no Izraēlas. Katra uzņēmēja saņems naudas balvu 100 000 eiro apmērā.

EK uzsvēra, ka viena no galvenajām EK prioritātēm ir izveidot ES, kurā valda līdztiesība un kura veicina dzimumu līdztiesību visās dzīves jomās. EK sadarbojas ar dalībvalstīm un pamatprogrammas “Apvārsnis Eiropa” asociētajām valstīm, lai pārvarētu šķēršļus sieviešu uzņēmējdarbībai un palīdzētu Eiropā izveidot taisnīgas, iekļaujošas un plaukstošas inovācijas ekosistēmas.

Pirmo reizi ES balva novatorēm, ar kuru godina uzņēmējas, kuru kontā ir revolucionāras inovācijas, tika izsludināta 2011.gadā. Pasniedzot šo balvu, ES cenšas palielināt informētību par to, ka ir vajadzīgs vairāk sieviešu novatoru, un radīt piemērus sievietēm un meitenēm visā pasaulē.

0 Komentāru